Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i wykonują takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje strony internetowej są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Miasto Nauki: Święta góra
FAMILIJNE SPOTKANIA ARTETERAPEUTYCZE | Filmowe popołudnie dla dzieci: Reksiowa jesień
Rodzina w kinie: Nausicaä z Doliny Wiatru
Rok z kinem Azji: Oldboy
KF AMBASADA: Rok spokojnego słońca + spotkanie z Krzysztofem Zanussim
Krótka Historia Polskiego Kina: Krzyk
Tosca – retransmisja z Opery Wrocławskiej [2024]
Modowy Klub Filmowy: Love Story
Lekcje filmowe: Czas apokalipsy: wersja reżyserska
Najlepsze z najgorszych: Śmiertelne spa
Złote Gody: Ziemia obiecana
Złote Gody: Emmanuelle
Lekcje filmowe: Moonage Daydream
SKOCZ DO KINA – Festiwal filmów rowerowych
Aktualny repertuar znajdziesz na Bilety24!
Staramy się przywrócić nasz repertuar tak szybko jak to tylko możliwe.
Aktualne seanse możesz znaleźć tutaj
LEKCJE FILMOWE: Przeminęło z wiatrem
Gone with the wind
Lekcja 2: Przeminęło z wiatrem.
Przeminęło z wiatrem | 1939 r., reż. Victor Fleming, USA, 224 min.
w rolach głównych: Clark Gable, Vivien Leigh, Leslie Howard, Olivia de Havilland.
Jeden z najsławniejszych melodramatów stawiany za wzór produkcji hollywoodzkich XX wieku. Scenariusz filmu został oparty na powieści Przeminęło z wiatrem Margaret Mitchell, do której prawa zakupił, za rekordową jak na owe czasy sumę 50 tys. dolarów, słynny producent David O. Selznick.
Ogromny budżet produkcji, użycie najnowszych kamer, około dwóch tysięcy statystów i epizodystów oraz kłótnie na planie które sprawiły iż film realizowało na różnych etapach trzech reżyserów
Fabuła filmu jest osadzona w czasach wojny secesyjnej i jest przedstawiana z pozycji pięknej Scarlett O’Hary, córki plantatora z Południa. Przegrana wojna wystawia na ciężką próbę przyzwyczajoną do wygód Scarlett. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej miłości Scarlett i Rhetta Butlera. Jego kwestia "Frankly, my dear, I don't give a damn." została wybrana przez Amerykański Instytut Filmowy jako najważniejsza spośród wszystkich kwestii filmowych wypowiedzianych kiedykolwiek na ekranie !.
To epickie arcydzieło, olśniło publiczność i zdefiniowało czym powinien wyróżniać się hollywoodzki przebój: bezkompromisowym i odważnym filmowaniem, pełnym rozmachu, pasji, dramatu i ponadczasowego romansu... a to wszystko w oszałamiającym Technicolorze.