Wystawa w Galerii Przed Seansem

W Galerii „Przed Seansem” można zobaczyć wystawy plakatów i fotosów filmowych ze zbiorów Filmoteki Śląskiej, wystawy przygotowywane przez zespół Filmoteki związane z filmowym życiem Katowic oraz wystawy z innych instytucji i placówek kulturalnych w Polsce.

Tutaj nasi widzowie mogą spędzić czas w oczekiwaniu na seans filmowy, nie tylko oglądając wystawę, ale sięgając po prasę lub katalogi filmowe.

Galeria jest dostępna w godzinach otwarcia kina, wstęp wolny

„Obiektywnie śląskie”

wystawa prezentowana w dniach 3-31.01.2018

Obiektywnie śląskie to konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku, prezentujący niezwykle oryginalne i interesujące obrazy naszego regionu. Hasłem przewodnim IX edycji 2018 konkursu był ŚLĄSK: CODZIENNY/NIECODZIENNY. Prace można było nadsyłać od 2.07 do 15.09.2018. Najlepsze prace tegorocznej edycji wybrali: Adam Sikora, Jacek Joostberens oraz Antoni Cygan. Lista laureatów oraz ich prac jest dostępna <<tutaj>>

Uczestnicy konkursu dla wyrażenia tematu mogli posłużyć się: Fotoreportażem, składającym się z od 3-7 zdjęć, Fotokastem:  maks. 2 min oraz Filmem również maks. 2 min. Nowością tej edycji był również wybór przez jury najlepszego zdjęcia Obiektywnie śląskie 2018!

Wszystkie prace konkursowe znajdują się na stronie konkursu: www.obiektywnieslaskie.pl