Wystawa w Galerii Przed Seansem

W Galerii „Przed Seansem” można zobaczyć wystawy plakatów i fotosów filmowych ze zbiorów Filmoteki Śląskiej, wystawy przygotowywane przez zespół Filmoteki związane z filmowym życiem Katowic oraz wystawy z innych instytucji i placówek kulturalnych w Polsce.

Tutaj nasi widzowie mogą spędzić czas w oczekiwaniu na seans filmowy, nie tylko oglądając wystawę, ale sięgając po prasę lub katalogi filmowe.

Galeria jest dostępna w godzinach otwarcia kina, wstęp dla osób, które zakupiły bilet na dowolny seans. Bilet upoważnia do odwiedzenia Galerii w dniu projekcji filmu.

Dzień Ziemi

Wystawa od 17.04.2024

W dobie dzisiejszych czasów, w których nasz klimat ulega tak ogromnym zmianom warto poświęcić chociaż jeden dzień w roku na zastanowienie się nad dalszym losem naszej planety – 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi.

Na wystawie prezentowane są plakaty do filmów o tematyce związanej z Ziemią, które były wyświetlane w Kinie Kosmos. Celem ekspozycji jest skłonienie do refleksji na temat piękna przyrody, zmian klimatycznym oraz relacji człowieka z natura.

Wszystkie plakaty pochodzą ze zbiorów Filmoteki Śląskiej.

1/3