Wystawa w Galerii Przed Seansem

W Galerii „Przed Seansem” można zobaczyć wystawy plakatów i fotosów filmowych ze zbiorów Filmoteki Śląskiej, wystawy przygotowywane przez zespół Filmoteki związane z filmowym życiem Katowic oraz wystawy z innych instytucji i placówek kulturalnych w Polsce.

Tutaj nasi widzowie mogą spędzić czas w oczekiwaniu na seans filmowy, nie tylko oglądając wystawę, ale sięgając po prasę lub katalogi filmowe.

Galeria jest dostępna w godzinach otwarcia kina, wstęp dla osób, które zakupiły bilet na dowolny seans. Bilet upoważnia do odwiedzenia Galerii w dniu projekcji filmu.

1/2

SILESIA FILM X ASP w Katowicach

Wystawa prac studenckich

Chcąc wspierać młodych twórców z regionu oraz promować dobry dizajn w przestrzeniach kultury, jesienią 2019 roku Instytucja Filmowa Silesia Film oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach rozpoczęły prace nad wspólnym projektem, który w praktyczny sposób połączyłby pola działań obu instytucji. Jego celem było stworzenie przestrzennych form ekspozycyjnych przeznaczonych na materiały promocyjne kin Silesia Film. Opracowanie projektów, zgodnie z najnowszymi trendami współczesnego wzornictwa, powierzono studentom katowickiej ASP w ramach przedmiotu Podstawy Projektowania Produktu. W efekcie powstało szesnaście propozycji, spośród których kina Silesia Film wybrały jeden zwycięski pomysł. Wygrał projekt JUNO Aleksandry Kwaśniewskiej, który spełnia zarówno wymogi estetyczne, jak i funkcjonalne, a ze względu na uniwersalny charakter – przy możliwych modyfikacjach kolorystycznych – świetnie wpisuje się w wystrój każdego z kin Instytucji. Oprócz tego wyróżniono jeszcze trzy prace: POKEDOT Magdaleny Giertugi, TRIBUU Poli Janiszewskiej oraz RORET Bartosza Czuchraniaka. Mamy nadzieję, że zwycięski projekt już niebawem zagości w przestrzeniach naszych kin. Tymczasem w podziękowaniu za zaangażowanie studentów, przygotowaliśmy wystawę, na której prezentujemy wszystkie szesnaście projektów będących efektem współpracy Silesia Film ze studentami katowickiej Akademii Sztuk Pięknych.