Wystawa w Galerii Przed Seansem

W Galerii „Przed Seansem” można zobaczyć wystawy plakatów i fotosów filmowych ze zbiorów Filmoteki Śląskiej, wystawy przygotowywane przez zespół Filmoteki związane z filmowym życiem Katowic oraz wystawy z innych instytucji i placówek kulturalnych w Polsce.

Tutaj nasi widzowie mogą spędzić czas w oczekiwaniu na seans filmowy, nie tylko oglądając wystawę, ale sięgając po prasę lub katalogi filmowe.

Galeria jest dostępna w godzinach otwarcia kina, wstęp dla osób, które zakupiły bilet na dowolny seans. Bilet upoważnia do odwiedzenia Galerii w dniu projekcji filmu.

Lata 80. i 90.

Filmy kultowe

Lata 80. i 90. to wyjątkowy okres dla światowej kinematografii. Z jednej strony to czas ogromnego rozwoju kina niezależnego, z drugiej natomiast powstawania hitów przede wszystkim komercyjnych. Na wystawie zebrano plakaty do filmów, które pochodzą z tych dwóch dekad i stały się niezapomnianymi dziełami kultowymi.

Wystawa stanowi element towarzyszący wydarzeniu „Moda na Kosmos”, która odbędzie się 30 września w Kinie Kosmos oraz Kinoteatrze Rialto.

„Moda na Kosmos” | 30 września | sobota:

11.00 – 17:00 –  Targi mody vintage w holu Kina Kosmos

16:00 – pokaz filmu „Beksa” i prelekcja Karoliny Kostyry

19:00 – „Nostalgia Party”, czyli impreza taneczna w klimacie lat 80. i 90. W Kinoteatrze Rialto

……………………….

Wszystkie plakaty pochodzą ze zbiorów Filmoteki Śląskiej.

Wystawa potrwa do 1 października 2023.

1/3