Wystawa w Galerii Przed Seansem

W Galerii „Przed Seansem” można zobaczyć wystawy plakatów i fotosów filmowych ze zbiorów Filmoteki Śląskiej, wystawy przygotowywane przez zespół Filmoteki związane z filmowym życiem Katowic oraz wystawy z innych instytucji i placówek kulturalnych w Polsce.

Tutaj nasi widzowie mogą spędzić czas w oczekiwaniu na seans filmowy, nie tylko oglądając wystawę, ale sięgając po prasę lub katalogi filmowe.

Galeria jest dostępna w godzinach otwarcia kina, wstęp dla osób, które zakupiły bilet na dowolny seans. Bilet upoważnia do odwiedzenia Galerii w dniu projekcji filmu.

W blasku Oscarów

wystawa plakatów od 5.02.2024

96. ceremonia wręczenia Oscarów zbliża się wielkimi krokami! „Oscar” to nagroda, o której marzą filmowi twórcy z całego świata. W tym roku „Strefa interesów”, film, koprodukowany przez Instytucję Filmową „Silesia Film”, również stanie do walki o to prestiżowe wyróżnienie, i to w pięciu kategoriach.

Na wystawie zebrano plakaty do filmów, które w ostatnich latach stały się laureatami w kategorii „Najlepszy film”.

Seanse tegorocznych filmów nominowanych w bieżącym repertuarze Kina Kosmos: „Anatomia upadku”, „Biedne istoty”, „Obsesja”, „Przesilenie zimowe”, oraz filmy krótkometrażowe, a w marcu również „Strefa interesów”. Zaś pierwszy nieanglojęzyczny film nagrodzony w 2020 roku Oscarem w głównej kategorii, „Parasite” z Korei Południowej, powróci do repertuaru w cyklu „2024. Rok z kinem Azji”.

Wszystkie prezentowane plakaty pochodzą ze zbiorów Filmoteki Śląskiej.