Wystawa w Galerii Przed Seansem

W Galerii „Przed Seansem” można zobaczyć wystawy plakatów i fotosów filmowych ze zbiorów Filmoteki Śląskiej, wystawy przygotowywane przez zespół Filmoteki związane z filmowym życiem Katowic oraz wystawy z innych instytucji i placówek kulturalnych w Polsce.

Tutaj nasi widzowie mogą spędzić czas w oczekiwaniu na seans filmowy, nie tylko oglądając wystawę, ale sięgając po prasę lub katalogi filmowe.

Galeria jest dostępna w godzinach otwarcia kina, wstęp dla osób, które zakupiły bilet na dowolny seans. Bilet upoważnia do odwiedzenia Galerii w dniu projekcji filmu.

Zimna wojna – Fotografie, Łukasz Bąk

Wystawa przygotowana przez Leica 6×7 Gallery we współpracy z producentem filmu Opus Film i Mysia 3.

Od 13 maja do 6 czerwca będzie można obejrzeć niezwykłą wystawę zdjęć z planu filmu „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, nominowanego w tym roku do Oscarów w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsza reżyseria, najlepsze zdjęcia.

Zdjęcia Łukasza Bąka to autorska wersja tego, co dzieje się „pomiędzy” – to impresja na temat świata, w którym żyją bohaterowie „Zimnej wojny”, a jednocześnie niezwykła okazja, żeby wejść w ten świat głębiej. W Galerii przed Seansem będzie można zobaczyć kilkanaście czarno-białych fotografii wykonanych na planie, dokumentujących jego kulisy.

Jednym z głównych tematów zdjęć jest światło. Czasem mocne, kontrastowe, kontrowe, wyraziste, sceniczne, a czasem łagodne, miękkie – podobnie jak relacja, która łączy bohaterów tej historii.

Łukasz Bąk jest fotografem i fotosistą filmowym. Robił zdjęcia na planach takich filmów jak: „Baby Bump” oraz „Królewicz Olch” Kuby Czekaja, „Ułaskawienie” Jana Jakuba Kolskiego, „Wilkołak” Adriana Panka, „Ikar. Legenda Mietka Kosza” Macieja Pieprzycy i „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego.

Wystawa była dotychczas prezentowana przez 4 dni w Leica 6×7 Gallery Warszawa oraz podczas Przeglądu Filmowego Kino Na Granicy w Cieszynie.

 

Łukasz Bąk, Zimna Wojna – Fotografie

Wystawa:

13.05-6.06.2019

czynna w godzinach otwarcia kina

 

1/2