Wystawa w Galerii Przed Seansem

W Galerii „Przed Seansem” można zobaczyć wystawy plakatów i fotosów filmowych ze zbiorów Filmoteki Śląskiej, wystawy przygotowywane przez zespół Filmoteki związane z filmowym życiem Katowic oraz wystawy z innych instytucji i placówek kulturalnych w Polsce.

Tutaj nasi widzowie mogą spędzić czas w oczekiwaniu na seans filmowy, nie tylko oglądając wystawę, ale sięgając po prasę lub katalogi filmowe.

Galeria jest dostępna w godzinach otwarcia kina, wstęp dla osób, które zakupiły bilet na dowolny seans. Bilet upoważnia do odwiedzenia Galerii w dniu projekcji filmu.

 

LEOPOLD TYRMAND. O STYLU BYCIA „W KONTRZE”

 

Leopold Tyrmand to wybitny pisarz, dziennikarz i publicysta. Jeden z najbardziej oryginalnych polskich prozaików drugiej połowy XX wieku, który w najtrudniejszych czasach zachował wymagającą odwagi niezależność intelektualną. Niniejsza wystawa lapidarnie nakreśla światopoglądowy portret pisarza, który był nie tylko zdecydowanym przeciwnikiem komunizmu, ale także arbitrem elegancji, miłośnikiem kobiet, mody, architektury oraz wielkim propagatorem jazzu, zakazanego w czasach stalinowskich. Rok 2020 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Leopolda Tyrmanda.

Wystawa potrwa do 13 marca 2023 r.

………………………………………………………….

Wystawa udostępniona dzięki uprzejmości Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Seanse filmu „Filip” w Kinie Kosmos codziennie od 3 marca.