Wystawa w Galerii Przed Seansem

W Galerii „Przed Seansem” można zobaczyć wystawy plakatów i fotosów filmowych ze zbiorów Filmoteki Śląskiej, wystawy przygotowywane przez zespół Filmoteki związane z filmowym życiem Katowic oraz wystawy z innych instytucji i placówek kulturalnych w Polsce.

Tutaj nasi widzowie mogą spędzić czas w oczekiwaniu na seans filmowy, nie tylko oglądając wystawę, ale sięgając po prasę lub katalogi filmowe.

Galeria jest dostępna w godzinach otwarcia kina, wstęp dla osób, które zakupiły bilet na dowolny seans. Bilet upoważnia do odwiedzenia Galerii w dniu projekcji filmu.

Przebudowa Kina Kosmos

wystawa 7.07-28.08.2022

Historia otwartego w 1965 roku Kina Kosmos jest historią jego przeobrażeń – ideowych i architektonicznych. Ze wszystkich metamorfoz największe emocje wzbudza ta związana z powstaniem „Centrum Sztuki Filmowej”. Na wystawie prezentowane są jego początki, dokumentacja architektoniczna, fotograficzna oraz projektowa, pamiątki ze „starego Kosmosu”, a także pozytywne i negatywne opinie o przebudowie lat 2005-2006, uzupełnione przez muzealia udostępnione przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej w Łodzi, organizatora wystawy „KinoFunkcja a KinoRola” poświęconego kinom modernistycznym i ich losom. Wystawa towarzyszy wydarzeniu „Film i Miasto vol. 4. Przebudowa”.

Materiały pochodzą ze zbiorów Filmoteki Śląskiej, Instytutu Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej oraz Narodowego Centrum Kultury Filmowej.

Na wydarzenie Film i Miasto vol. 4 zapraszamy do 4 września

1/7