O nas

1/9

Legendarne kino znajdujące się na katowickiej Koszutce, które od powstania w 1965 roku gromadzi miłośników kina.

W Kosmosie na dwóch salach: Nostromo (367 miejsc) i Solaris (46 miejsc) codziennie oglądać można  dobre kino, które zadowoli wytrawnych znawców sztuki filmowej, a także przyciągnie widzów spragnionych najgłośniejszych premier.

Jednak repertuarowe nowości to nie wszystko. Kosmiczny gwiazdozbiór tworzą przeglądy mistrzów kina i cykle prezentujące KLASYKĘ z tradycyjnej taśmy 35 mm ze zbiorów jedynej w Polsce, regionalnej Filmoteki Śląskiej oraz Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego, a także odrestaurowane cyfrowo arcydzieła. 2018 rok poświęciliśmy na całoroczną retrospektywę Ingmara Bergmana, 2019 – był  Rokiem z Kazimierzem Kutzem, 2020/2021 to Rok z Fellinim, następnie Rok z kinem grozy, Rok z kinem science-fiction oraz Rok z kinem Azji.

Miłośnicy klasyki cenią także LEKCJE FILMOWE spotkania z wielkimi nazwiskami, ważnymi przełomowymi zjawiskami, które ukształtowały pejzaż filmowy ostatnich dziesięcioleci. O kulisach ich powstania i dzisiejszym odczytaniu przed seansem opowiadają filmoznawcy: dr Anita Skwara i Mariusz Ciszewski.

Szukającym tradycyjnej formuły dyskusyjnych spotkań proponujemy KLUB FILMOWY AMBASADA.

Nie zapominamy też o bardziej dojrzałych widzach, którym serwujemy dobre kino w ramach PORY DLA SENIORA.

Coś dla siebie znajdą koneserzy sztuki operowej  – pokazujemy transmisje oraz retransmisje spektakli operowych, teatralnych oraz koncertów.

Kino Kosmos to przyjazne miejsce, do którego zapraszamy też przed i po projekcjach. W GALERII PRZED SEANSEM  mają miejsce ciekawe wystawy fotosów, archiwalnych plakatów filmowych, a tuż obok znajduje się KĄCIK DLA DZIECI – przestrzeń dla maluchów, miejsce pełne zabawek i gier edukacyjnych.

Najmłodszych widzów zapraszamy też w NIEDZIELNE POPOŁUDNIA na pokazy bajeczek z Bolkiem i Lolkiem czy też Reksiem w rolach głównych, a także na cykl RODZINA W KINIE, w którym pokazujemy najnowsze wybrane produkcje dobrego kina dziecięcego.

U nas przy okazji wakacji, ferii, Dnia Dziecka i Mikołajek – zawsze na ekranie filmowe niespodzianki dla dzieci – zobacz co przygotowaliśmy w ramach KINO KOSMOS DLA DZIECI.