Edukacja

WARSZTATY ONLINE
Obchody rocznicy Powstań Śląskich: filmowe obrazy śląskiej rodziny

Ponad sto lat temu na Górnym lsku miy miejsce wydarzenio ogromnym znaczeniu historycznym. W cieniu tych zdarzetoczyło sijednak zwykłe ycie mieszkańców górnolskich miast i miasteczek. Jak wtedy wygldała tradycyjna ślska rodzina? Gdzie pracowali doroli?
W j
akich warunkach dorasto młode pokolenie? Inspirujc sifragmentami twórczoci filmowej Kazimierza Kutza, wspólnie zrekonstruujemy ycie codzienne Górnolzaków. Zastanowimy sirównienad tym, co sizmieniło, a co pozosto z czasów naszych pradziadków i prababek.

Informacje dodatkowe:

Warsztaty sbezpłatne i trwaj: około 45 minut.
Uw
aga! Obowizujwczeniejsze rezerwacje! Zapisy klas i szczegółowe informacje pod adresem: m.cekiera@silesiafilm.com

Zajcia bdrealizowane do 31 maja 2021 roku.

Warsztaty online dla szkół to wydarzenie promujce „KINOTKI. Notatnik filmowy.” Najnowsza publikacja Instytucji Filmowej Silesia Film to wyjtkowy w swojej formie przewodnik po osobistej mapie kina, który pozwala na samodzielne uzupełnianie, notowanie, krelenie, czytanie, projektowanie, eksperymentowanie – zbieranie kinowych dowiadczei opisywanie emocji.

Więcej informacji o „KINOTKACH”

Edukacja w kinie Kosmos to program przeznaczony dla zorganizowanych grup przedszkolnych, szkolnych oraz licealnych. Proponowane aktywności dopasowane są do grup wiekowych.

Niezależnie od zaproponowanego programu zawsze jesteśmy otwarci na poruszenie nowych zagadnień w ramach warsztatów oraz wyświetlenie zaproponowanych tytułów filmów (o ile są one dostępne w ofercie dystrybucyjnej). Zachęcamy do kontaktu!

W związku z tym, że kina są obecnie zamknięte zachęcamy do skorzystania z oferty edukacyjnej dla szkół online oraz naszych materiałów do zabaw z filmem w domu.

Nasza nowa publikacja dla dzieci i młodzieży „KINOTKI. Notatnik filmowy”. Więcej informacji poniżej.

„KINOTKI. Notatnik filmowy”

Pamiętasz swoją pierwszą wizytę w kinie? Ciekawość, podekscytowanie, zaskoczenie, zachwyt… Pierwsze spotkanie ze światem filmu, szczególnie dla młodego widza, to zawsze wyjątkowe doświadczenie – początek fantastycznej podróży przez świat obrazów, emocji i myśli. Czy można zatrzymać te chwile na zawsze? Przeżyć raz jeszcze? A poznając kino – poznawać i rozumieć siebie? Teraz już tak! Wystarczy sięgnąć po „KINOTKI. Notatnik filmowy”, czyli najnowsze, przygotowane specjalne z myślą o młodych odbiorcach kina, wydawnictwo Instytucji Filmowej Silesia Film.

„KINOTKI” to skierowany do dzieci i młodzieży notatnik filmowy – wyjątkowy w swojej formie przewodnik po osobistej mapie kina. Nawiązując do popularnych wśród tej grupy wiekowej notatników i dzienników do samodzielnego uzupełniania, „KINOTKI” pozwalają na notowanie, kreślenie, czytanie, projektowanie, eksperymentowanie, zbieranie kinowych doświadczeń i opisywanie emocji – innymi słowy: odkrywanie tajemnic kina przez młodych widzów. Na blisko stu stronach znalazły się zadania, gry, ciekawostki filmowe, a przede wszystkim mnóstwo miejsca na własne przemyślenia i wrażenia ze spotkań z kinem, dzięki czemu „KINOTKI” są zarówno inspirującym placem intelektualnych zabaw, jak i kreatywnym pamiętnikiem, który pomaga młodym ludziom odkryć i zrozumieć świat filmu.

„KINOTKI. Notatnik filmowy” spodoba się nie tylko młodym widzom, ale – na fali filmowej nostalgii – przypadnie do gustu również nieco starszym, doświadczonym miłośnikom X Muzy, którzy zapragną powrócić do czasów swojej kinowej młodości i odkryć na nowo magię kina.

KINOTKI to miejsce na Twoje zapiski z filmowych podróży. To książka, która towarzyszyć Ci będzie podczas każdej wizyty w kinie oraz w czasie domowych seansów z rodziną lub przyjaciółmi. KINOTKI staną się świadkiem Twoich filmowych refleksji, pierwszych zachwytów i niezapomnianych kinowych odkryć.

Otwórz KINOTKI na dowolnej stronie i rozpocznij własną wędrówkę po świecie filmu.

Książkę opracowała koordynatorka programu edukacji filmowej w Instytucji Filmowej Silesia Film – dr Małgorzata Cekiera, a za projekt graficzny odpowiada Barbara Łyko-Grudzińska.

Publikacja przeznaczona dla odbiorców 8 – 13 lat oraz wszystkich miłośników kina.

„KINOTKI. Notatnik filmowy” dostępny w sprzedaży wysyłkowej (szczegóły TUTAJ) i już wkrótce w dobrych księgarniach kameralnych w całym kraju oraz w kinach IF Silesia Film po ich ponownym otwarciu.

Cena: 24,99 zł

Wydanie: 1
Data premiery: styczeń 2021
Format: 160 x 225 mm
Oprawa: miękka, na spirali
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-923897-8-1