Kino Kosmos dla dzieci

Drodzy widzowie!

W związku z wytycznymi rządu, Kino Kosmos jest nieczynne od 20 marca 2021. Nowe terminy wydarzeń podamy niezwłocznie po ponownym otwarciu kina. Za niedogodności przepraszamy!

Marzec

21.03 | 13:00 | Rodzina w kinie: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu 82 min | 6+

21.03 | 15:00 | Filmowe popołudnie dla dzieci: „Wiosna” 40 min + pobudka z zimowego snu 15 min | 3+

21.03 | 16:00 | Rodzina w kinie: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu 82 min + odkrywamy Szwecję 25 min | 6+

28.03 | 15:00 | Filmowe popołudnie dla dzieci: Małe podróże 40 min. + paszczodźwięki 10 min. | 3+

28.03 | 17:00 | Rodzina w kinie: Ogólnopolski Festiwal Animacji O!pla! + prelekcja: po co są festiwale? | 6+

Nowość! KARNET FAMILIJNY na RODZINĘ W KINIE i SEANS Z PODUCHĄ
2 osoby dorosłe + co najmniej 1 dziecko do 16 roku życia LUB 1 osoba dorosła + co najmniej 2 dzieci do 16 roku życia -> BILET DLA KAŻDEGO ZA 15 zł

MOJA LOKACJA FILMOWA: KONKURS DLA MŁODYCH WIDZÓW

Jak znaleźć idealne miejsca do kręcenia filmów?

Poszukaj z nami lokacji filmowych i wygraj książkę „KINOTKI. Notatnik filmowy”

 

Specjalnie dla młodych miłośników kina przygotowaliśmy konkurs, w którym zapraszamy Was na kreatywny spacer po Katowicach. Wyobraźcie sobie, że kręcicie swój film i szukacie miejsc, w których można go zrealizować, czyli LOKACJI FILMOWYCH.

Wybierzcie się na spacer po katowickich lokacjach filmowych*. Możecie pójść wyznaczoną przez nas trasą – według mapki w konkursowej karcie pracy – albo odwiedzić tylko wybrane punkty z naszej listy. Zróbcie zdjęcie lub narysujcie wybrany obiekt/obiekty, a następnie zaaranżujcie plastycznie przestrzeń wokół niego, by stał się elementem Waszej filmowej opowieści.

Pamiętajcie, że wybrane przez Was lokacje muszą być dopasowane do historii, którą chcecie przedstawić, dlatego koniecznie opiszcie – w kilku zdaniach – o czym jest Wasz film.

Zdjęcia gotowych prac wraz z opisem filmu prześlijcie na adres e-mail: m.debniak@kosmos.katowice.pl. W temacie wiadomości wpiszcie MOJA LOKACJA FILMOWA.

Spośród nadesłanych prac wybierzemy trzy, które nagrodzimy naszą najnowszą publikacją „KINOTKI. Notatnik filmowy”.

Na wasze prace czekamy do niedzieli, 21 marca 2021 r.

Ogłoszenie wyników – 24 marca 2021 r.

Konkurs dla uczestników w wieku 8-13 lat.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronach: fanpage „Kino Kosmos dla Dzieci”: https://www.facebook.com/kinokosmosdladzieci na stronie Kina Kosmos: https://kosmos.katowice.pl/kino-kosmos-dla-dzieci/ oraz na stronie IF „Silesia-Film”: www.silesiafilm.com

 

*Zaproponowane przez nas lokacje filmowe mogą być obecnie zamknięte. Zachęcamy do oglądania ich z zewnątrz.

Więcej informacji oraz kartę pracy znajdziecie w plikach poniżej.

„KINOTKI. Notatnik filmowy” to miejsce na Twoje zapiski z filmowych podróży. To książka, która towarzyszyć Ci będzie podczas każdej wizyty w kinie oraz w czasie domowych seansów z rodziną lub przyjaciółmi. KINOTKI staną się świadkiem Twoich filmowych refleksji, pierwszych zachwytów i niezapomnianych kinowych odkryć.

„KINOTKI. Notatnik filmowy” dostępny w sprzedaży wysyłkowej (na stronie silesiafilm.com/wydawnictwo/ ) i już wkrótce w dobrych księgarniach kameralnych w całym kraju oraz w kinach IF Silesia Film po ich ponownym otwarciu.

Cena: 24,99 zł

MOJA LOKACJA FILMOWA_karta pracy | 8,92 MB

Regulamin konkursu plastycznego_MOJA LOKACJA FILMOWA | 157,57 KB

Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu plastycznego MOJA LOKACJA FILMOWA | 98,88 KB

Nasza nowa publikacja dla dzieci i młodzieży „KINOTKI. Notatnik filmowy”. Więcej informacji poniżej.

„KINOTKI. Notatnik filmowy”

Pamiętasz swoją pierwszą wizytę w kinie? Ciekawość, podekscytowanie, zaskoczenie, zachwyt… Pierwsze spotkanie ze światem filmu, szczególnie dla młodego widza, to zawsze wyjątkowe doświadczenie – początek fantastycznej podróży przez świat obrazów, emocji i myśli. Czy można zatrzymać te chwile na zawsze? Przeżyć raz jeszcze? A poznając kino – poznawać i rozumieć siebie? Teraz już tak! Wystarczy sięgnąć po „KINOTKI. Notatnik filmowy”, czyli najnowsze, przygotowane specjalne z myślą o młodych odbiorcach kina, wydawnictwo Instytucji Filmowej Silesia Film.

„KINOTKI” to skierowany do dzieci i młodzieży notatnik filmowy – wyjątkowy w swojej formie przewodnik po osobistej mapie kina. Nawiązując do popularnych wśród tej grupy wiekowej notatników i dzienników do samodzielnego uzupełniania, „KINOTKI” pozwalają na notowanie, kreślenie, czytanie, projektowanie, eksperymentowanie, zbieranie kinowych doświadczeń i opisywanie emocji – innymi słowy: odkrywanie tajemnic kina przez młodych widzów. Na blisko stu stronach znalazły się zadania, gry, ciekawostki filmowe, a przede wszystkim mnóstwo miejsca na własne przemyślenia i wrażenia ze spotkań z kinem, dzięki czemu „KINOTKI” są zarówno inspirującym placem intelektualnych zabaw, jak i kreatywnym pamiętnikiem, który pomaga młodym ludziom odkryć i zrozumieć świat filmu.

„KINOTKI. Notatnik filmowy” spodoba się nie tylko młodym widzom, ale – na fali filmowej nostalgii – przypadnie do gustu również nieco starszym, doświadczonym miłośnikom X Muzy, którzy zapragną powrócić do czasów swojej kinowej młodości i odkryć na nowo magię kina.

KINOTKI to miejsce na Twoje zapiski z filmowych podróży. To książka, która towarzyszyć Ci będzie podczas każdej wizyty w kinie oraz w czasie domowych seansów z rodziną lub przyjaciółmi. KINOTKI staną się świadkiem Twoich filmowych refleksji, pierwszych zachwytów i niezapomnianych kinowych odkryć.

Otwórz KINOTKI na dowolnej stronie i rozpocznij własną wędrówkę po świecie filmu.

Książkę opracowała koordynatorka programu edukacji filmowej w Instytucji Filmowej Silesia Film – dr Małgorzata Cekiera, a za projekt graficzny odpowiada Barbara Łyko-Grudzińska.

Publikacja przeznaczona dla odbiorców 8 – 13 lat oraz wszystkich miłośników kina.

„KINOTKI. Notatnik filmowy” dostępny w sprzedaży wysyłkowej (szczegóły TUTAJ) i już wkrótce w dobrych księgarniach kameralnych w całym kraju oraz w kinach IF Silesia Film po ich ponownym otwarciu.

Cena: 24,99 zł

Wydanie: 1
Data premiery: styczeń 2021
Format: 160 x 225 mm
Oprawa: miękka, na spirali
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-923897-8-1

Kino Kosmos to przyjazne miejsce, do którego zapraszamy dzieci z rodzicami i opiekunami.

Znajdziecie tu KĄCIK DLA DZIECI – przestrzeń dla maluchów, miejsce pełne zabawek i gier edukacyjnych.

[Chwilowo Kącik dla dzieci jest nieczynny. Będziemy informować o ponownym jego otwarciu.]

Najmłodszych widzów zapraszamy w każdą niedzielę o 15:00 na FILMOWE POPOŁUDNIA, czyli pokazy bajeczek z Bolkiem i Lolkiem czy też Reksiem w rolach głównych, a także co drugą niedzielę o godzinie 16:00 na cykl RODZINA W KINIE, w którym pokazujemy najnowsze wybrane produkcje dobrego kina dziecięcego, wzbogacone o ciekawe warsztaty.

Dobrym pomysłem na spędzenie czasu są także SEANSE Z PODUCHĄ. Dzieci zapraszamy na zestaw animowanych bajeczek oraz wspólne zabawy z edukatorką do Sali Solaris, a rodzice i opiekunowie w tym czasie mogą zobaczyć film z naszego repertuaru w sąsiedniej Sali Nostromo.

U nas przy okazji wakacji, ferii, Dnia Dziecka i Mikołajek – zawsze na ekranie filmowe niespodzianki dla dzieci.

Zaglądajcie na nasz FB: Kino Kosmos Dla Dzieci

CENY BILETÓW:

Rodzina w kinie – seanse dwa razy w miesiącu, w niedziele o 16:00
17 zł bilet normalny  | 15 zł bilet ulgowy

Filmowe popołudnia dla dzieci  – seanse w każdą niedzielę o 15:00
8 zł

Seans z poduchą – seanse raz w miesiącu
15/17 zł seans dla dzieci
15/18 zł seans dla dorosłych

Nowość! KARNET FAMILIJNY na RODZINĘ W KINIE i SEANS Z PODUCHĄ
2 osoby dorosłe + co najmniej 1 dziecko do 16 roku życia LUB 1 osoba dorosła + co najmniej 2 dzieci do 16 roku życia -> BILET DLA KAŻDEGO ZA 15 zł