Kino Kosmos dla dzieci

Nasza nowa publikacja dla dzieci i młodzieży „KINOTKI. Notatnik filmowy”. Więcej informacji poniżej.

„KINOTKI. Notatnik filmowy”

Pamiętasz swoją pierwszą wizytę w kinie? Ciekawość, podekscytowanie, zaskoczenie, zachwyt… Pierwsze spotkanie ze światem filmu, szczególnie dla młodego widza, to zawsze wyjątkowe doświadczenie – początek fantastycznej podróży przez świat obrazów, emocji i myśli. Czy można zatrzymać te chwile na zawsze? Przeżyć raz jeszcze? A poznając kino – poznawać i rozumieć siebie? Teraz już tak! Wystarczy sięgnąć po „KINOTKI. Notatnik filmowy”, czyli najnowsze, przygotowane specjalne z myślą o młodych odbiorcach kina, wydawnictwo Instytucji Filmowej Silesia Film.

„KINOTKI” to skierowany do dzieci i młodzieży notatnik filmowy – wyjątkowy w swojej formie przewodnik po osobistej mapie kina. Nawiązując do popularnych wśród tej grupy wiekowej notatników i dzienników do samodzielnego uzupełniania, „KINOTKI” pozwalają na notowanie, kreślenie, czytanie, projektowanie, eksperymentowanie, zbieranie kinowych doświadczeń i opisywanie emocji – innymi słowy: odkrywanie tajemnic kina przez młodych widzów. Na blisko stu stronach znalazły się zadania, gry, ciekawostki filmowe, a przede wszystkim mnóstwo miejsca na własne przemyślenia i wrażenia ze spotkań z kinem, dzięki czemu „KINOTKI” są zarówno inspirującym placem intelektualnych zabaw, jak i kreatywnym pamiętnikiem, który pomaga młodym ludziom odkryć i zrozumieć świat filmu.

„KINOTKI. Notatnik filmowy” spodoba się nie tylko młodym widzom, ale – na fali filmowej nostalgii – przypadnie do gustu również nieco starszym, doświadczonym miłośnikom X Muzy, którzy zapragną powrócić do czasów swojej kinowej młodości i odkryć na nowo magię kina.

KINOTKI to miejsce na Twoje zapiski z filmowych podróży. To książka, która towarzyszyć Ci będzie podczas każdej wizyty w kinie oraz w czasie domowych seansów z rodziną lub przyjaciółmi. KINOTKI staną się świadkiem Twoich filmowych refleksji, pierwszych zachwytów i niezapomnianych kinowych odkryć.

Otwórz KINOTKI na dowolnej stronie i rozpocznij własną wędrówkę po świecie filmu.

Książkę opracowała koordynatorka programu edukacji filmowej w Instytucji Filmowej Silesia Film – dr Małgorzata Cekiera, a za projekt graficzny odpowiada Barbara Łyko-Grudzińska.

Publikacja przeznaczona dla odbiorców 8 – 13 lat oraz wszystkich miłośników kina.

„KINOTKI. Notatnik filmowy” dostępny w sprzedaży wysyłkowej (szczegóły TUTAJ) i już wkrótce w dobrych księgarniach kameralnych w całym kraju oraz w kinach IF Silesia Film po ich ponownym otwarciu.

Cena: 24,99 zł

Wydanie: 1
Data premiery: styczeń 2021
Format: 160 x 225 mm
Oprawa: miękka, na spirali
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-923897-8-1

Uwaga, konkurs! Co robią kina, gdy są zamknięte?

Ferie zimowe dla najmłodszych w Instytucji Filmowej Silesia Film

Trwają ferie zimowe, a Wy pewnie z chęcią wybralibyście się na zapierający dech seans filmowy. Niestety – jeszcze nie możemy zaprosić Was do naszych kin, ale w zamian przygotowaliśmy dla Was bardzo kinowy… konkurs. Z nagrodami. Liczy się pomysłowość, kreatywność i wyobraźnia! No to słuchajcie!

Nasze kina – choć wciąż zamknięte – to, uwierzcie nam na słowo – nie próżnują! Czekając z niecierpliwością na ponowne otwarcie, Kosmos pucuje wykładziny – szykuje się na Wasze przyjście! A Kino Światowid dopiero co wymieniło fotele, by było Wam najwygodniej! W Kinoteatrze Rialto słychać łomot i wiercenie… będzie tam jeszcze piękniej, specjalnie dla Was!

Co jeszcze robią kina, gdy są zamknięte? Jak szykują się na wielkie otwarcie? Może Kino Janosik korzysta z czasu wolnego i chodzi na górskie spacery? A raciborski Bałtyk urządza sobie spływ kajakowy Odrą?

Jak myślicie – CO ROBIĄ KINA, GDY SĄ ZAMKNIĘTE?

Zadanie w naszym konkursie polega na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, odpowiadającej na pytanie: „Co robią kina, gdy są zamknięte?”. Dajcie się ponieść wyobraźni, własnej wizji i najbardziej szalonym pomysłom!

Możecie w swoich pracach wykorzystać kolorowanki z kinami IF Silesia Film: http://silesiafilm.com/pliki/kolorowanki/

Wybrane przez nas prace nagrodzimy drobnymi upominkami.

Zdjęcia prac, z imieniem i wiekiem autora, nadsyłajcie do 27 stycznia 2021 na adres mailowy: m.debniak@kosmos.katowice.pl

Konkurs dla dzieci w wieku od 4 do 10 roku życia.

Ogłoszenie trzech zwycięskich prac: na Fanpage’u Kina Kosmos dla dzieci w dniu 1 lutego 2021 roku.

Do dzieła!

Regulamin konkursu plastycznego CO ROBIĄ KINA | 507,64 KB

Drodzy Widzowie

W związku z wprowadzonymi wytycznymi kina prowadzone przez Instytucję Filmową Silesia Film, czyli Kino Kosmos, Kino Światowid, Kinoteatr Rialto w Katowicach oraz Kino Bałtyk w Raciborzu i Kino Janosik w Żywcu, zostaną zamknięte do odwołania.

Zapraszamy do sali wirtualnej Kino Światowid (czynnej przez całą dobę) na Mojeekino.pl

Bilety na seanse i wydarzenia odbywające się w terminie od 7 do 29 listopada br. zakupione w formie elektronicznej zostaną automatycznie zwrócone, a środki przelane na rachunki bankowe, z których dokonano zakupu.
Kasy prowadzonych przez Instytucja Filmowa SILESIA FILM
kin: Kina Kosmos, Kina Światowid, Kinoteatru Rialto w Katowicach oraz Kina Bałtyk w Raciborzu i Kina Janosik w Żywcu w podanym powyżej terminie będą zamknięte.

Bilety zakupione w kasach kin należy zwracać w terminie do dnia 10 grudnia br., wysyłając e-mail na adres: faktury@silesiafilm.com wraz z następującymi danymi:
– dane osoby, która zakupiła bilet
,
– numer rachunku bankowego, na który mamy dokonać zwrotu,
– zdjęcie/skan biletów i paragonów.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą o śledzenie naszych mediów społecznościowych oraz stron kin i strony Filmowa.net, gdzie na bieżąco będziemy informować o aktualnych zmianach.

Kino Kosmos to przyjazne miejsce, do którego zapraszamy dzieci z rodzicami i opiekunami.

Znajdziecie tu KĄCIK DLA DZIECI – przestrzeń dla maluchów, miejsce pełne zabawek i gier edukacyjnych.

[Chwilowo Kącik dla dzieci jest nieczynny. Będziemy informować o ponownym jego otwarciu.]

Najmłodszych widzów zapraszamy w każdą niedzielę o 15:00 na FILMOWE POPOŁUDNIA, czyli pokazy bajeczek z Bolkiem i Lolkiem czy też Reksiem w rolach głównych, a także co drugą niedzielę o godzinie 16:00 na cykl RODZINA W KINIE, w którym pokazujemy najnowsze wybrane produkcje dobrego kina dziecięcego, wzbogacone o ciekawe warsztaty.

Dobrym pomysłem na spędzenie czasu są także SEANSE Z PODUCHĄ. Dzieci zapraszamy na zestaw animowanych bajeczek oraz wspólne zabawy z edukatorką do Sali Solaris, a rodzice i opiekunowie w tym czasie mogą zobaczyć film z naszego repertuaru w sąsiedniej Sali Nostromo.

U nas przy okazji wakacji, ferii, Dnia Dziecka i Mikołajek – zawsze na ekranie filmowe niespodzianki dla dzieci.

Zaglądajcie na nasz FB: Kino Kosmos Dla Dzieci

CENY BILETÓW:

Rodzina w kinie – seanse dwa razy w miesiącu, w niedziele o 16:00
17 zł bilet normalny  | 15 zł bilet ulgowy

Filmowe popołudnia dla dzieci  – seanse w każdą niedzielę o 15:00
8 zł

Seans z poduchą – seanse raz w miesiącu
15/17 zł seans dla dzieci
15/18 zł seans dla dorosłych

Nowość! KARNET FAMILIJNY na RODZINĘ W KINIE i SEANS Z PODUCHĄ
2 osoby dorosłe + co najmniej 1 dziecko do 16 roku życia LUB 1 osoba dorosła + co najmniej 2 dzieci do 16 roku życia -> BILET DLA KAŻDEGO ZA 15 zł