Szkoła Wyobraźni

Tu pracuje wyobraźnia.

Nowy filmowy projekt na Śląsku

Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego oraz Instytucja Filmowa Silesia Film łączą siły w nowym projekcie. Już niedługo na ekranach kin studyjnych w Katowicach, Żywcu i Raciborzu zobaczymy krótkie metraże studentów śląskiej Filmówki. Nowy cykl SZKOŁA WYOBRAŹNI rusza w drugiej połowie października.

Instytucja Filmowa Silesia Film od lat trzyma rękę na pulsie nowości wychodzących spod ręki młodych polskich twórców filmowych. Wielu z nich – jak Maciej Pieprzyca, Marek Lechki czy Agnieszka Smoczyńska – jest absolwentami śląskiej Szkoły Filmowej, jednej z najlepszych uczelni tego typu w kraju. Chcąc wspierać młodych adeptów sztuki filmowej, którzy dopiero czekają na swój debiut na dużym ekranie, Silesia Film i Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach połączyły siły i już od połowy października będą wspólnie realizować projekt SZKOŁA WYOBRAŹNI.

W ramach cyklu od 20 października na ekranach kin prowadzonych przez Silesia Film będą pokazywane krótkometrażowe filmy zrealizowane w ostatnich latach przez studentów katowickiej Szkoły Filmowej.

Wszystkie krótkie metraże zostały wybrane wspólnie przez Szkołę Filmową i Silesia Film. Na dużym ekranie widzowie zobaczą m.in. filmy „Lolo” (2019) Michała Piotrowskiego, „Śnił mi się już słoń i kino” (2018) Michała Chmielewskiego, „Toń” (2019) Martyny Ludwig, „Kwiat jednej nocy” (2019) Naty Szady, „Stara młodość” (2018) Marcina Magiery, „Szeptucha” (2019) Katarzyny Sikorskiej. Motywem przewodnim wszystkich filmów jest wyobraźnia i to, jak można ją zmaterializować dzięki kinu.

Filmy będzie można zobaczyć w jeden wybrany wtorek miesiąca przed każdym z pokazów repertuarowych w katowickich kinach Kosmos, Światowid i Rialto, a także w Kinie Bałtyk w Raciborzu przed wtorkowym pokazem Klubu Konesera oraz w żywieckim Janosiku przed środowym pokazem Klubu Filmowego.