Spodek w twoim filmie

Z okazji 50. urodzin katowickiego Spodka Filmoteka Śląska w Katowicach ogłasza specjalną akcję zbierania filmów, w których pojawia się ten najbardziej rozpoznawalny obiekt Katowic.

Jeśli posiadasz w swoich domowych archiwach filmy ze Spodkiem w roli głównej, drugoplanowej czy epizodycznej, filmy z wydarzeń, imprez, koncertów, które się tam odbywały – przynieś je do Filmoteki Śląskiej. Na filmy w formatach 8 mm, super 8 i 16 mm oraz VHS czekamy w terminie do 30 maja w siedzibie Filmoteki Śląskiej w Katowicach, ul. Sokolska 66.

Przekazane filmy – za zgodą właścicieli – zostaną zaprezentowane w Kinie Kosmos podczas organizowanych przez Instytucję Filmową Silesia Film w Katowicach wydarzeń: „Film i miasto” i/lub podczas kolejnej edycji Home Movie Day. Konserwatorzy z Filmoteki Śląskiej zadbają o przygotowanie taśmy filmowej do projekcji na dużym ekranie.

Regulamin akcji „Ratujmy filmy!”, w ramach której odbywa się pozyskiwanie taśm filmowych od prywatnych osób lub instytucji, znajdziecie pod adresem www.silesiafilm.com/ratujmy/

Kontakt: Andrzej Tuziak, a.tuziak@filmotekaslaska.pl, tel. 32 351 12 20 wew. 201 lub Małgorzata Łuczak, m.luczak@filmotekaslaska.pl, tel. 32 351 12 20 wew. 126

Dziękujemy!

FOTO: Wojciech Radwański, archiwum Spodka

1/6