Filmoteka Śląska przedstawia: Sekrety Parku Śląskiego
POKAZY FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH
RODZINA W KINIE: Yakari i wielka podróż
RODZINA W KINIE
RODZINA W KINIE: Yakari i wielka podróż
RODZINA W KINIE
Rodzina w kinie: Nawet myszy idą do nieba
RODZINA W KINIE
KINO DOBRYCH EMOCJI: Belle (dubbing)
KINO DOBRYCH EMOCJI
KLUB FILMOWY AMBASADA: Złodzieje rowerów
Klub Filmowy Ambasada
PORA DLA SENIORA: Szalony świat Louisa Waina
Pora Dla Seniora
KINO DOBRYCH EMOCJI: Sala samobójców. Hejter
KINO DOBRYCH EMOCJI
Seans z lektorką: Trzy piętra
SEANS Z LEKTOREM/LEKTORKĄ
Bauhaus i miasto przyszłości. Spotkanie z książką „Malarstwo, fotografia, film” Lászla Moholya-Nagya
POKAZY FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH
Hamlet [sezon 2021-22]
Opera – Transmisje z Metropolitan Opera w Nowym Jorku
Dzień Dziecka | Filmowe Popołudnie dla Dzieci: Warsztaty dźwiękowe Asi Miny – Kropkolandia
FILMOWE POPOŁUDNIE DLA DZIECI
LEKCJE FILMOWE: Wejście smoka
LEKCJE FILMOWE – czyli jak czytać kino…
Moda na Kosmos: Spragnieni miłości
Moda na Kosmos
Dzień Dziecka | Rodzina w kinie: Warsztaty dźwiękowe Asi Miny – W PUNKT
RODZINA W KINIE
ROK GROZY: Kot o dziewięciu ogonach
2022. ROK Z KINEM GROZY
KLUB FILMOWY AMBASADA: Rodzina Addamsów
Klub Filmowy Ambasada
LEKCJE FILMOWE: Easy Rider
LEKCJE FILMOWE – czyli jak czytać kino…
ROK GROZY: Dzieci nocy
2022. ROK Z KINEM GROZY
Szkoła uwodzenia Czesława M.

"Szkoła uwodzenia Czesława M." to historia popularnego muzyka, który niespodziewanie porzuca życie warszawskiego celebryty. Czesław M. przypadkiem trafia do Świnoujścia. Poznaje Adama i Zygmunta, byłych stoczniowców, którzy próbują rozkręcić własny biznes. Wspólnie wymyślają plan pozornie doskonały: postanawiają otworzyć pierwszą na Wybrzeżu szkołę uwodzenia dla mężczyzn. Czy dzięki niej w końcu osiągną sukces?
REŻYSER ALEKSANDER DEMBSKI OPOWIADA O FILMIE
„Szkoła uwodzenia Czesława M.” to komedia o upadku celebryty. Czasem w życiu jest tak, że człowiek traci grunt pod nogami i z takich czy innych przyczyn nie wie, co zrobić dalej. Wie jednak, że chce zacząć żyć inaczej. Tak właśnie jest z Czesławem. Fala zdarzeń, które się nawarstwiają, powoduje, że nasz bohater ,,traci kontakt z bazą” i musi coś zmienić. „Szkoła uwodzenia Czesława M.” to komedia o miłości, niepowodzeniach i zaskakującym sposobie wychodzenia na prostą. Rozpoczynając pracę nad scenariuszem, długo szukałem postaci, która byłaby prawdziwa, nieco kontrowersyjna i nieszablonowa. Taki trochę łobuz, którego wszyscy kochają. Wtedy ktoś do mnie zadzwonił i powiedział: „Mozil napisał w sieci, że chciałby kiedyś zagrać w filmie”. Pomyślałem sobie: „Czesław Mozil… byłby idealny do mojego filmu!”. Nie znałem zupełnie środowiska muzycznego, ale zdobyłem jego numer i zadzwoniłem. Czesław oczywiście nie
odebrał. Gdy już straciłem nadzieję, przyszedł SMS: „Tu Czesław, kto dzwoni?”. Natychmiast odpisałem: „Aleksander Dembski, reżyser. Robię film o kobietach i alkoholu, chciałbym Cię zatrudnić”. Po chwili przyszła odpowiedź od Czesława: „Coś o tym wiem, pogadajmy”. To był początek naszej współpracy. W filmie „Szkoła uwodzenia Czesława M.” zderzają się ze sobą dwa światy. Pierwszy to celebrycki, błyszczący świat warszawskich klubów. Drugi to prosty świat stoczniowców ze Świnoujścia. Humor filmu pojawia się właśnie na styku tych światów.