Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i wykonują takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje strony internetowej są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
POKAZ SPECJALNY: Jestem Erasmusem + spotkanie
Miasto Nauki: Święta góra
FAMILIJNE SPOTKANIA ARTETERAPEUTYCZE | Filmowe popołudnie dla dzieci: Reksiowa jesień
Rodzina w kinie: Nausicaä z Doliny Wiatru
Rok z kinem Azji: Oldboy
KF AMBASADA: Rok spokojnego słońca + spotkanie z Krzysztofem Zanussim
PORA DLA SENIORA: Bulion i inne namiętności
Krótka Historia Polskiego Kina: Krzyk
Tosca – retransmisja z Opery Wrocławskiej [2024]
Filmowe popołudnie dla dzieci: Reksio i ptaki
Maryja. Matka ludzkości
Modowy Klub Filmowy: Love Story
Lekcje filmowe: Czas apokalipsy: wersja reżyserska
PORA DLA SENIORA: Bulion i inne namiętności
Krótka Historia Polskiego Kina: Konopielka
Najlepsze z najgorszych: Śmiertelne spa
KF AMBASADA: Siedmiu samurajów
Złote Gody: Ziemia obiecana
Złote Gody: Emmanuelle
Lekcje filmowe: Moonage Daydream
SKOCZ DO KINA – Festiwal filmów rowerowych
Aktualny repertuar znajdziesz na Bilety24!
Staramy się przywrócić nasz repertuar tak szybko jak to tylko możliwe.
Aktualne seanse możesz znaleźć tutaj
Śpiewak jazzbandu
The Jazz Singer
Film pokazywany w ramach cyklu Klasyka Warner Bros., więcej informacji.
W roku 2021 zapraszamy na pokazy 15 arcydzieł wytwórni Warner Bros w Kinie Kosmos. Przekrój przez historię amerykańskiej kinematografii: Od pierwszego filmu dźwiękowego „Śpiewak jazzbandu” (1927) po nagrodzony 3 Oscarami melodramat Davida Finchera „Ciekawy przypadek Bejamina Buttona” (2008). Wszystkie filmy zostaną zaprezentowane w odrestaurowanej wersji cyfrowej.
Otwierający epokę kina dźwiękowego film Alana Croslanda to historia chłopaka z szanowanej żydowskiej rodziny, który wbrew woli ojca wybiera wodewilową karierę. Scenariusz powstał na bazie musicalu, lecz odtwarzającego w nim główną rolę George’a Jessela zastąpił tu Al Jolson – gwiazda piosenki określana dziś mianem "Elvisa Presleya epoki jazzu i bluesa". Finałowa piosenka My Mammy stała się pierwszym w historii przebojem muzycznym wylansowanym przez kino, a zaangażowany w walkę z dyskryminacją Jolson doprowadził do otwarcia scen dla takich artystów, jak Louis Armstrong, Duke Ellington, Cab Calloway czy Ethel Waters.
Główny bohater, Jakie (Al Jolson), jest jedynym synem pobożnego kantora w synagodze, Rabinowitza. Marzeniem ojcaa jest, by syn poszedł w jego ślady. Jednak Jakie, choć związany ze swoimi żydowskimi korzeniami, pragnie zrobić karierę jako piosenkarz jazzowy. Po zażartej kłótni z ojcem chłopak opuszcza dom. W ciągu kilku lat staje się popularnym artystą estradowym, przemalowanym na Murzyna i znanym jako Jack Robin. Wtedy powraca do domu, aby prosić ojca o wybaczenie.
Bilety w cenie 14/12 złotych dostępne na stronie filmowa.net i w kasie kina