Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i wykonują takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje strony internetowej są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Miasto Nauki: Święta góra
FAMILIJNE SPOTKANIA ARTETERAPEUTYCZE | Filmowe popołudnie dla dzieci: Reksiowa jesień
Rodzina w kinie: Nausicaä z Doliny Wiatru
Rok z kinem Azji: Oldboy
KF AMBASADA: Rok spokojnego słońca + spotkanie z Krzysztofem Zanussim
Krótka Historia Polskiego Kina: Krzyk
Tosca – retransmisja z Opery Wrocławskiej [2024]
Modowy Klub Filmowy: Love Story
Lekcje filmowe: Czas apokalipsy: wersja reżyserska
Najlepsze z najgorszych: Śmiertelne spa
Złote Gody: Ziemia obiecana
Złote Gody: Emmanuelle
Lekcje filmowe: Moonage Daydream
SKOCZ DO KINA – Festiwal filmów rowerowych
Aktualny repertuar znajdziesz na Bilety24!
Staramy się przywrócić nasz repertuar tak szybko jak to tylko możliwe.
Aktualne seanse możesz znaleźć tutaj
REALnie…?! Krzysztof Kieślowski. Pierwsza miłość i 100 lat w kinie
Pierwsza miłość, 100 lat w kinie
13 marca minęła kolejna rocznica śmierci KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO. Zmarły w 1996 roku polski reżyser, scenarzysta karierę rozpoczął jako autor specjalizujący się w filmie dokumentalnym. Tytuły przeszły do historii gatunku skutecznie rozwijając język filmowego dokumentu.
Kolejne spotkanie w ramach cyklu REALnie...? 28.03 o godz. 18:00 poświęcone będzie sztuce dokumentu K. Kieślowskiego. Postaramy się przyjrzeć tej ponadczasowej twórczości od strony bardziej globalnej - filozoficznej, epistemologicznej. Zastanowimy się nad obecnym znaczeniem pojęć, takich jak: "obserwator" czy "dokumentalista". Jak uczciwie spoglądać dzisiaj na drugiego człowieka - jak go rozumieć? Czy możliwe jest zbliżenie się chociaż do zjawiska takiego jak "obiektywne spojrzenie"?
Tego wieczoru odbędzie się projekcja dwóch filmów. Zaczniemy od PIERWSZEJ MIŁOŚCI z 1974 r. w reżyserii K. Kieślowskiego. Jako drugi zaprezentujemy dokument, którego bohater spotkania był pomysłodawcą - 100 LAT W KINIE z 1995 roku w reżyserii Pawła Łozińskiego.
Wstęp do spotkania oraz dyskusję po filmie wygłosi dr Alicja Pietras – filozof, socjolog, miłośniczka kina, pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Śląskiego, zajmuje się historią filozofii, ontologią, epistemologią, aksjologią a także filozoficznymi podstawami nauk humanistycznych.
Wstęp: 14/12 zł