Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i wykonują takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje strony internetowej są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Miasto Nauki: Święta góra
FAMILIJNE SPOTKANIA ARTETERAPEUTYCZE | Filmowe popołudnie dla dzieci: Reksiowa jesień
Rodzina w kinie: Nausicaä z Doliny Wiatru
Rok z kinem Azji: Oldboy
KF AMBASADA: Rok spokojnego słońca + spotkanie z Krzysztofem Zanussim
Krótka Historia Polskiego Kina: Krzyk
Tosca – retransmisja z Opery Wrocławskiej [2024]
Modowy Klub Filmowy: Love Story
Lekcje filmowe: Czas apokalipsy: wersja reżyserska
Najlepsze z najgorszych: Śmiertelne spa
Złote Gody: Ziemia obiecana
Złote Gody: Emmanuelle
Lekcje filmowe: Moonage Daydream
SKOCZ DO KINA – Festiwal filmów rowerowych
Aktualny repertuar znajdziesz na Bilety24!
Staramy się przywrócić nasz repertuar tak szybko jak to tylko możliwe.
Aktualne seanse możesz znaleźć tutaj
PRZEDPREMIERA Biedne istoty
Poor Things
Belle Baxter (Emma Stone) jest kobietą wskrzeszoną do życia po śmierci, niczym postać w filmie „Frankenstein”, która zajmuje już poczesne miejsce w popkulturze. Wszystko przez genialnego i bardzo niekonwencjonalnego naukowca, Godwina Baxtera (Willem Dafoe), który zastępuje mózg zmarłej, mózgiem jej nienarodzonego dziecka…
Pod opieką doktora bohaterka pragnie odkryć świat i zaspokoić swoją ogromną ciekawość. Bella jest wolna od uprzedzeń czasów, w których żyje. Razem z Duncanem Wedderburnem (Mark Ruffalo), rozpustnym i przebiegłym adwokatem, wyrusza ona w podróż poprzez kontynenty, podczas której odnajdują w sobie odwagę i siłę, aby walczyć o równość i wyzwolenie.
Film „Poor Things” to kolejna intrygująca opowieść przedstawiona przez greckiego reżysera, Yorgosa Lanthimosa, którego miłośnicy niebanalnego science-fiction powinni doskonale pamiętać po filmie „Lobster” z 2015 roku.
Nadchodzący film będzie nietypową, groteskową i nieco surrealistyczną opowieścią o miłości, odkrywaniu siebie i otoczenia, a także o naukowej odwadze. Cechą wyróżniającą film „Biedne istoty” będzie osadzenie akcji w podrasowanej epoce wiktoriańskiej, co wpłynie na scenografię, stroje i ogólne wrażenia wizualne.
Ten interesujący koncept oparty został o pomysły przedstawione w powieści Alasdaira Greya o tym samym tytule, której adaptacją będzie właśnie nowy film Lanthimosa.
Grecki twórca w ciągu ostatnich lat zyskał popularność dzięki swoim niekonwencjonalnym obrazom (oprócz wspomnianego „Lobstera” należy wyróżnić produkcje: „Faworyta”, „Kieł” czy „Zabicie świętego jelenia”). W swoich filmach reżyser przedstawia zazwyczaj kontrowersyjną tematykę, poruszając ważne kwestie społeczne i psychologiczne. Ma także dar do przedstawiania historii w sposób poruszający dla widza. Jednocześnie stara się zmusić widzów do refleksji i przemyśleń po seansie.