This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Rodzina w kinie: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona | 83 min | 6+
RODZINA W KINIE
Rodzina w kinie: Yuku i magiczny kwiat | 65 min | 5+
RODZINA W KINIE
Rodzina w kinie: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona [obowiązują zapisy na warsztaty] | 6+
RODZINA W KINIE
Rodzina w kinie: Yuku i magiczny kwiat | 65 min | 5+
RODZINA W KINIE
5.02 | 15:00 | Filmowe popołudnie dla dzieci: Piękno | 40 min | 3+
FILMOWE POPOŁUDNIE DLA DZIECI
PORA DLA SENIORA: Mężczyzna imieniem Otto
Pora Dla Seniora
Kilof zamiast karabinu
Wydarzenia specjalne
12.02 | 15:00 | Filmowe popołudnie dla dzieci: Piraci | 40 min. | 3+
FILMOWE POPOŁUDNIE DLA DZIECI
19.02 | 15:00 | Filmowe popołudnie dla dzieci: Mali przyjaciele + KĄCIK CZYTELNICZY | 40 min. | 3+
FILMOWE POPOŁUDNIE DLA DZIECI
Tosca [G. Puccini] opera | sezon 2022-23
Opera & Operetka w kinie | sezon 2022-23
Zestaw filmów Georges’a Mélièsa | Gość specjalny: Marcin Napiórkowski
26.02 | 15:00 | Filmowe popołudnie dla dzieci: Pomocy! Ratunku!| 40 min. | 3+
FILMOWE POPOŁUDNIE DLA DZIECI
150. KF Ambasada: Lot nad kukułczym gniazdem | GOŚĆ SPECJALNY: Grażyna Torbicka
Klub Filmowy Ambasada
Hamlet [A. Thomas] opera | sezon 2022-23
Opera & Operetka w kinie | sezon 2022-23
Życie paryskie [J. Offenbach] operetka | sezon 2022-23
Opera & Operetka w kinie | sezon 2022-23
Kraina Uśmiechu [F. Lehár] operetka | sezon 2022-23
Opera & Operetka w kinie | sezon 2022-23
Perła w koronie
Perła w koronie

Pokaz w ramach wydarzenia Rok z Kazimierzem Kutzem. Pełna retrospektywa filmów.
lista seansów dostępna tutaj
Odbywająca się w ramach wydarzenia „Rok z Kazimierzem Kutzem" pełna retrospektywa filmów reżysera to cykl spotkań z jego twórczością, podczas którego chcemy pokazać, jak bardzo unikatowy wielowymiarowy jest jej charakter. W swoich filmach Kutz objawia się zarówno jako indywidualista obdarzony błyskotliwym poczuciem humoru i potężną dawką ironii, ale także pełen wrażliwości i przenikliwości portrecista ludzkich emocji, dla którego realistyczna obserwacja staje się narzędziem wydobycia prawdy psychologicznej. Młody i niepokorny, polemizujący w swych pierwszych filmach z mistrzami i nauczycielami, poszukujący własnej drogi filmowy autsajder i idealista, w końcu – Kutz najbardziej znany, czyli powracający do rodzinnych stron poeta śląskiej ziemi.
Przegląd filmów Kazimierza Kutza pokazuje fascynujący obraz artysty i człowieka, którego dorobek na zawsze pozostanie jednym z najważniejszych i najoryginalniejszych na mapie polskiego kina. Seansom filmowym towarzyszyć będą spotkania, prelekcje filmoznawców oraz pokazy filmów dokumentalnych prezentujących sylwetkę reżysera.
13.06.2019 (czw.), 18:00 Perła w koronie (1971) + dokument „Kazimierz Kutz” (1971) reż. Wojciech Sarnowicz
Gościem spotkania będzie Wojciech Sarnowicz
Perła w koronie
Rozgrywająca się w latach 30. XX wieku na Śląsku historia wielkiej miłości młodego górniczego małżeństwa, spleciona z historią oporu i walki polskich górników z niemieckimi właścicielami kopalni. Liryczny, pełen plastycznego wyrafinowania drugi z filmów trylogii śląskiej, w którym Kutz ukazuje tradycję i obyczajowość Ślązaków, ich przywiązanie do obowiązku i etos pracy. Nagrody na festiwalach filmowych w Mediolanie, Panamie, Antwerpii i Łagowie.
Bilety w cenach 14 i 12 zł do nabycia w kasie Kina Kosmos oraz na stronie filmowa.net
