Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i wykonują takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje strony internetowej są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
POKAZ SPECJALNY: Jestem Erasmusem + spotkanie
Miasto Nauki: Święta góra
FAMILIJNE SPOTKANIA ARTETERAPEUTYCZE | Filmowe popołudnie dla dzieci: Reksiowa jesień
Rodzina w kinie: Nausicaä z Doliny Wiatru
Rok z kinem Azji: Oldboy
KF AMBASADA: Rok spokojnego słońca + spotkanie z Krzysztofem Zanussim
PORA DLA SENIORA: Bulion i inne namiętności
Krótka Historia Polskiego Kina: Krzyk
Tosca – retransmisja z Opery Wrocławskiej [2024]
Filmowe popołudnie dla dzieci: Reksio i ptaki
Maryja. Matka ludzkości
Modowy Klub Filmowy: Love Story
Lekcje filmowe: Czas apokalipsy: wersja reżyserska
PORA DLA SENIORA: Bulion i inne namiętności
Krótka Historia Polskiego Kina: Konopielka
Najlepsze z najgorszych: Śmiertelne spa
KF AMBASADA: Siedmiu samurajów
Złote Gody: Ziemia obiecana
Złote Gody: Emmanuelle
Lekcje filmowe: Moonage Daydream
SKOCZ DO KINA – Festiwal filmów rowerowych
Aktualny repertuar znajdziesz na Bilety24!
Staramy się przywrócić nasz repertuar tak szybko jak to tylko możliwe.
Aktualne seanse możesz znaleźć tutaj
Jack Frost
Jack Frost
JACK FROST
Zaznaczmy to od razu: to nie ten "Jack Frost" z Michaelem Keatonem: o muzyku, który ginie w wypadku samochodowym i zostaje przywrócony do życia jako muzykalny bałwan.
To ten drugi, o rok wcześniejszy - o seryjnym mordercy powracającym z piekła jako śnieżny potwór. "Jack Frost" "Jackowi Frostowi" nierówny, ale pracownicy wypożyczalni VHS i tak pewnie mieli u schyłku lat 90. sporo frajdy podmieniając kasety w pudełkach.
Ten jedyny słuszny "Jack Frost" to horror komediowy z 1997 r. Jego akcja toczy się w czasie Świąt Bożego Narodzenia, kolejne ofiary morderczego bałwana giną więc uduszone choinkowymi lampkami, jest też wprowadzająca w świąteczny nastrój scena dekapitacji sankami.
W pierwszych minutach filmu z transportu więziennego ucieka Jack Frost, zwyrodnialec, którego onelinery są równie okrutne jak uczynki. Niedługo jednak cieszy się wolnością, bo umiera w groteskowym wypadku (odpady chemiczne sprawiają, że jego ciało stapia się ze śniegiem), a potem w postaci demonicznego bałwana, postanawia zemścić się na szeryfie, który doprowadził do jego aresztowania. Zaczyna się odwieczna walka dobra ze złem, w której niewiele jest sensu, nie tego jednak oczekuje się po filmie o zabójczym bałwanie.
Reżyserem i scenarzystą "Jacka Frosta" jest Michael Cooney, który napisał też naprawdę niezłą "Tożsamość". Jego reżyserski debiut krytycy przyjęli dość chłodno (mówimy o temperaturze minusowej), ale "Jack Frost" szybko stał się filmem kultowym. Nie tylko z powodu komicznych śmierci i bożonarodzeniowego klimatu. W filmie widać jak na dłoni (w zimowej rękawiczce), że ekipa dobrze bawiła się na planie, a śmiesznie mały budżet nie przeszkodził jej w stworzeniu klimatycznego filmu, który może i nie znajdzie się nigdy na liście najlepszych w dziejach, ale na pewno jeszcze długo będzie odpalany na całym świecie w czasie grudniowej świątecznej gorączki.
Tytułowego Jacka Frosta gra Scott MacDonald ("Dexter", "Carnivàle"), a w jego nemezis - szeryfa Sama Tilera - wcielał się zmarły w 2008 r. Christopher Allport. "Jack Frost" jest też aktorskim debiutem Shannon Elizabeth, która chwilę później przeszła do historii amerykańskiej popkultury rolą w "American Pie". O ten sukces musiała jednak stoczyć w kąpieli walkę z krwiożerczym bałwanem.
W 2000 r. na rynek VHS wkroczył dumnie sequel o niezwykle obiecującym tytule "Jack Frost 2: Zemsta zmutowanego zabójczego bałwana". Trzecia część nie powstała, ale nie tracimy nadziei.
reż. Michael Cooney
horror, komedia / USA / 1997 / 1 h 29 min
Czym są Najlepsze z Najgorszych?
To pokazy różnorodnego kina klasy B, od starych, amerykańskich filmów s-f z kosmitami i latającymi spodkami wiszącymi na sznurkach, przez przebojowe kino akcji lat 80. z nieskazitelnymi bohaterami w ortalionowych dresach, po horrory z gumowymi potworami.
Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, nielogiczna fabuła a także zaangażowanie i pasja autorów to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej, które prezentowane są na przeglądzie. Filmy Najlepsze z Najgorszych rozbudzają wśród widzów miłość do kina klasy B od 2015 roku. Dotychczas odbyło się ponad 150 seansów i wydarzeń w ramach przeglądu.
Więcej: www.najlepszeznajgorszych.pl