Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i wykonują takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje strony internetowej są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Gladiator II
PRZEDPREMIERA: Simona Kossak
Gladiator II
Laputa – podniebny zamek
Prawdziwy ból
Veni Vidi Vici
Anora
Prawdziwy ból
Imago
Rodzina w kinie: Szkarłatny pilot + warsztaty ayatori i origami
Anora
PRZEDPREMIERA: Simona Kossak
Anora
PRZEDPREMIERA: Simona Kossak
Naturalna dzikość serca
Anora
Veni Vidi Vici
Anora
Ars Cameralis: Ich noce
Gladiator II
Japońskie krótkie metraże dla dzieci + angielskie warsztaty ayatori i origami
Veni Vidi Vici
Prawdziwy ból
PRZEDPREMIERA: Simona Kossak
Ars Cameralis: Naga prawda
Anora
Anora
PRZEDPREMIERA: Simona Kossak
Ars Cameralis: Filadelfijska opowieść
Anora
Rodzina w kinie: Mój sąsiad Totoro + warsztaty języka japońskiego
Rodzina w kinie: Nausicaä z Doliny Wiatru + warsztaty kamishibai
Anora
SKOCZ DO KINA – Festiwal filmów rowerowych
Konklawe
PRZEDPREMIERA: Simona Kossak
Anora
Gladiator II
Anora
FILMOWE POPOŁUDNIE DLA DZIECI: Dobre uczynki + familijne spotkania arteterapeutyczne
Andrea Bocelli. Wielki jubileusz 30-lecia występów | retransmisja koncertu [sezon 2024-25]
Gladiator II
Prawdziwy ból
Gladiator II
PRZEDPREMIERA: Simona Kossak
Konklawe
Anora
Konklawe
Złote gody: Rozmowa
PRZEDPREMIERA: Simona Kossak
PORA DLA SENIORA: Simona Kossak
Anora
Gladiator II
KF AMBASADA: O-bi, O-ba. Koniec cywilizacji
Veni Vidi Vici
Gladiator II
Rok z kinem Azji: Żegnaj moja konkubino
Historia na ekranie: Pianista
Najlepsze z najgorszych: Wiklinowy koszyk
Filmowe popołudnie dla dzieci: Rok smoka
Minghun | pokaz z udziałem Jana P. Matuszyńskiego i Marcina Dorocińskiego
Ruchomy Zamek Hauru + prelekcja
Lekcje filmowe: Buntownik bez powodu
Rok z kinem Azji: Zarządca Sansho
FILMOWE POPOŁUDNIE DLA DZIECI: Czy radość może rosnąć jak grzyby po deszczu? + FAMILIJNE SPOTKANIA ARTETERAPEUTYCZNE
Historia na ekranie: Żeby nie było śladów
Miasto nauki. Tydzień człowieka: Człowiek z żelaza
Andrea Bocelli. Wielki jubileusz 30-lecia występów | retransmisja koncertu [sezon 2024-25]
Rok z kinem Azji: Siedmiu samurajów
MODOWY KLUB FILMOWY: Panowie w cylindrach
Aktualny repertuar znajdziesz na Bilety24!
Staramy się przywrócić nasz repertuar tak szybko jak to tylko możliwe.
Aktualne seanse możesz znaleźć tutaj
JachtFilm 2024. Dzień 1 – 6.04
Już 6 i 7 kwietnia 2024 roku w Kinie Kosmos w Katowicach odbędzie się niezwykłe wydarzenie, które przeniesie Was w świat, gdzie morze, wiatr i woda opowiadają swoje najbardziej fascynujące historie. Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm to wyjątkowa okazja, by zobaczyć, jak na wielkim ekranie ożywają żeglarskie przygody, pełne niezwykłych widoków i emocjonujących wyzwań.
UWAGA! W sprzedaży również karnety na oba dni dostępne tutaj.
Celem festiwalu jest prezentacja najlepszych filmów o tematyce marynistycznej. Motywem przewodnim jest żeglarstwo i jego różnorodność. Pokazujemy prawdziwych bohaterów i zdarzenia, które miały miejsce. Emocje, które towarzyszą bohaterom są uniwersalne. Są to filmy o spełnianiu marzeń, pokonywaniu codziennych przeszkód i słabości, dojrzewaniu, woli walki i przetrwania. W tle tych historii zawsze są żagle i woda.
Program tegorocznej edycji jest bardzo zróżnicowany, każdy znajdzie tu historię dla siebie. Film „Sailau” to z jednej strony żeglarska przygoda na wodach Oceanu Indyjskiego ale także opowieść o zderzeniu cywilizacyjnym jakiego doświadczają bohaterowie. Miłośnicy żeglarskiego hi-tech i wielkich oceanicznych z przyjemnością obejrzą film „Wszystko albo nic”, z kolei fani żeglowania low-tech z uśmiechem w oczach obejrzą przygody młodego francuskiego żeglarza w trakcie jego rejsu z kurami i sadzonkami ziemniaków na łodzi zbudowanej z juty. („Morski włóczęga”). Pokażemy film „Optymista” o rejsie małym Optymistem wokół oceanicznego wybrzeża Republiki Południowej Afryki. Wielką atrakcją będzie nie publikowany wcześniej film „Niepokonany, niepokonani” z próby pobicia rekordu prędkości wokół ziemi znanego polskiego żeglarza regatowego Romana Paszke na jachcie BPH.
W tym roku mamy zaszczyt gościć wyjątkową postać świata żeglarstwa – kapitana Romana Paszke, jednego z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich żeglarzy. Kapitan Paszke jest postacią legendarną, znaną z pasji i niezliczonych sukcesów na morzu. Jego życie to gotowy scenariusz na film pełen przygód, rekordów i niezłomnej woli walki z żywiołem. To on, dzieląc się swoimi historiami i doświadczeniami, będzie inspiracją dla wszystkich, którzy marzą o własnych żeglarskich przygodach.
Do zobaczenia na JachtFilmie, gdzie razem będziemy świadkami tego, jak morze, wiatr i woda opowiadają swoje najlepsze historie!
Współorganizatorem Festiwalu jest Kino Kosmos.
Partnerami są: Sztorm Grupa oraz Magazyn Żeglarstwo.
Patronem mediowym festiwalu są: Żeglarski.info, Magazyn Wiatr, Magazyn Żeglarstwo,
Szczegółowe opisy wszystkich filmów na stronie www.jachtfilm.pl
SOBOTA 6 kwietnia, godz. 15.00-20.00
Wszystko albo nic/ Anglia / 2022 / 66 minut
Morski włóczęga. Wyprawa „Gold of Bengal”/ Francja / 2014 / 52 minuty
Niepokonani, niepokonany. / Polska / 2004 / 40 minut
Kapitan Roman Paszke „Jak przenosiłem polskie żeglarstwo regatowe z epoki dykty i tektury do epoki najnowszych technologii”.
Możliwa jest niewielka zmiana programu i niespodzianki.
Wszystkie filmy zagraniczne pokazywane są w wersji z polskimi napisami lub lektorem. Projekcje filmów będą się odbywały w Kinie Kosmos, które jest partnerem wydarzenia.
WSZYSTKO ALBO NIC
Reżyseria: Marc Bow
Kraj/ rok: Anglia / 2022
Język / lektor: angielski / polski
Czas trwania: 66 minut
Film skupia się na życiu i pracy francuskiego skippera Yoanna Richomme’a, który stara się utrzymać regatowy zespół Mirpuri Foundation przygotowujący się do pierwszej edycji wyścigu The Ocean Race Europe w 2021 roku, podczas pandemii COVID-19 i dotrzeć na start.
The Ocean Race Europe był częścią wydarzenia żeglarskiego The Ocean Race, które nawiązuje do tradycji legendarnych wokółziemskich załogowych regat Whitbread. W obecnej odsłonie tego wyścigu wzięły udział dwa typy jachtów. Pierwsze to szybkie jachty klasy IMOCA, na foilach, które wokółziemską pętlę, płynąc etapami, jak szacowali organizatorzy mieli zamknąć na początku czerwca 2023 roku. Drugie to Volvo Ocean 65, dla którycy zorganizowano trzyetapowy wyścig wokół Europy. W tej klasie startował także płynący pod polską banderą Sailing Poland.
Portugalski Mirpuri Foundation (klasa VO65) jest faworytem regat wokół Europy, dysponuje pokaźnym budżetem, mimo to żeglarze szybko napotykają na trudności, a załoga już na początku rywalizacji wydaje się być na przegranej pozycji.
To, co rozgrywa się na ekranie, to dramatyczna, pełna wzlotów i upadków podróż, gdy nowy skipper stara się utrzymać reputację świetnego żeglarz i przywieźć puchar.
MORSKI WŁÓCZĘGA. WYPRAWA „GOLD OF BENGAL”
Reżyseria: Corentin de Chatelperron
Kraj/ rok: Francja/ 2014
Język /napisy: francuski/ polskie
Czas trwania: 52 minuty
Młody francuski inżynier Corentin de Chatelperron po zbudowaniu z zespołem przyjaciół niewielkiej łodzi żaglowej „Gold of Bengal” z włókna jutowego (tak, to rodzaj organicznego sznurka), postanawia sam przetestować prototyp!
Jego żeglowanie i życie na tym jachcie jako „nomad morski” to wręcz naukowe doświadczenie. Wyposaża jacht w szklarnię, kurnik, własnoręcznie wykonane „systemy przetrwania” i wyrusza w 6-miesięczną podróż po bezludnych wyspach Zatoki Bengalskiej.
W tym filmie jest afirmacja wszystkiego, co jasne, dobre i prawdziwe.
NIEPOKONANI, NIEPOKONANY
Reżyseria: Bartosz Tomkiewicz i Adam Łapiński
Kraj/ rok: Polska / 2004
Język: polski
Czas trwania: 40 minut
W 2004 roku Roman Paszke wraz z załogą na jachcie Bank BPH podjął próbę rekordowego opłynięcia globu, non stop, bez zawijania do portów. Z powodu awarii takielunku cel nie został osiągnięty. Film jest jedynym materiałem video zrealizowanym w takcie tego rejsu. Pokaz na festiwalu będzie pierwszym publicznym pokazem tego film na dużym ekranie.