Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i wykonują takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje strony internetowej są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Miasto Nauki: Święta góra
FAMILIJNE SPOTKANIA ARTETERAPEUTYCZE | Filmowe popołudnie dla dzieci: Reksiowa jesień
Rodzina w kinie: Nausicaä z Doliny Wiatru
Rok z kinem Azji: Oldboy
KF AMBASADA: Rok spokojnego słońca + spotkanie z Krzysztofem Zanussim
Krótka Historia Polskiego Kina: Krzyk
Tosca – retransmisja z Opery Wrocławskiej [2024]
Modowy Klub Filmowy: Love Story
Lekcje filmowe: Czas apokalipsy: wersja reżyserska
Najlepsze z najgorszych: Śmiertelne spa
Złote Gody: Ziemia obiecana
Złote Gody: Emmanuelle
Lekcje filmowe: Moonage Daydream
SKOCZ DO KINA – Festiwal filmów rowerowych
Aktualny repertuar znajdziesz na Bilety24!
Staramy się przywrócić nasz repertuar tak szybko jak to tylko możliwe.
Aktualne seanse możesz znaleźć tutaj
Co się zdarzyło Baby Jane?
What Ever Happened to Baby Jane?
Film prezentowany w cyklu Klasyka Warner Bros., więcej o przeglądzie.
W okresie od września 2021 do kwietnia 2022 zapraszamy na pokazy 15 arcydzieł wytwórni Warner Bros w Kinie Kosmos. Przekrój przez historię amerykańskiej kinematografii: Od pierwszego filmu dźwiękowego „Śpiewak jazzbandu” (1927) po nagrodzony 3 Oscarami melodramat Davida Finchera „Ciekawy przypadek Bejamina Buttona” (2008). Wszystkie filmy zostaną zaprezentowane w odrestaurowanej wersji cyfrowej.
Bilety w cenie 16 zł (normalny) i 13 zł (ulgowy oraz Karta Kaśka) do zakupienia w kasie kina oraz na filmowa.net
Życie zapomnianych gwiazd Hollywoodu bywa zazwyczaj gorzkie i przeraźliwie puste. Film Aldricha jest przejmującą opowieścią o dwóch siostrach, mieszkających w jednej z wytwornych rezydencji Hollywood. Jane - alkoholiczka na granicy obłędu - przygotowuje się do powrotu na scenę. Ciągle jeszcze dostrzegając w swej przykutej do wózka inwalidzkiego siostrze rywalkę, za wszelką cenę dąży do pozbycia się jej. Aldrichowi udało się połączyć wątek rodem z klasycznych dreszczowców z przejmującym dramatem psychologicznym, obrazującym stopniową, acz nieuchronną, destrukcję zwichniętej - nie bez udziału bezwzględnych zasad funkcjonowania hollywoodzkiego star-systemu - osobowości. W rolach głównych wystąpiły dwie znakomite gwiazdy kina amerykańskiego lat 30. i 40. Ich wielkie kreacje w niemałym stopniu przyczyniły się do olbrzymiego sukcesu filmu.