Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i wykonują takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje strony internetowej są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Il Boemo
KINO SĄSIADÓW. Przegląd filmów czeskich
KINO SĄSIADÓW: Pociągi pod specjalnym nadzorem
KINO SĄSIADÓW. Przegląd filmów czeskich
Il Boemo
KINO SĄSIADÓW. Przegląd filmów czeskich
Rodzina w kinie: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona | 83 min | 6+
RODZINA W KINIE
Krótka Historia Polskiego Kina: Do widzenia, do jutra…
Rodzina w kinie: Yuku i magiczny kwiat [obowiązują zapisy na warsztaty KWIECIEŃ Z ARTETERAPIĄ]|
RODZINA W KINIE
Rodzina w kinie: Szkoła magicznych zwierząt [obowiązują zapisy na warsztaty KWIECIEŃ Z ARTETERAPIĄ]
RODZINA W KINIE
Rodzina w kinie: Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!
RODZINA W KINIE
Skandalista Larry Flynt
LEKCJE FILMOWE – czyli jak czytać kino…
Hamlet [A. Thomas] opera | sezon 2022-23
Opera & Operetka w kinie | sezon 2022-23
Filmowe Popołudnie dla Dzieci: Dziki Zachód [obowiązują zapisy na warsztaty KWIECIEŃ Z ARTETERAPIĄ]
FILMOWE POPOŁUDNIE DLA DZIECI
Komuna
LEKCJE FILMOWE – czyli jak czytać kino…
Planeta małp + prelekcja prof. A. Nierackiej
2023. ROK Z KINEM SCIENCE FICTION
POKAZ SPECJALNY „Strzępy” i spotkanie z twórcami
Wydarzenia specjalne
Miasteczko Twin Peaks: Ogniu krocz za mną
Klub Filmowy Ambasada
Zátopek
KINO SĄSIADÓW. Przegląd filmów czeskich
Życie paryskie [J. Offenbach] operetka | sezon 2022-23
Opera & Operetka w kinie | sezon 2022-23
Mechaniczna pomarańcza
2023. ROK Z KINEM SCIENCE FICTION
Kraina Uśmiechu [F. Lehár] operetka | sezon 2022-23
Opera & Operetka w kinie | sezon 2022-23
Łowca Androidów. Blade Runner
2023. ROK Z KINEM SCIENCE FICTION
Romeo i Julia [Ch. Gounod] opera | sezon 2022-23
Opera & Operetka w kinie | sezon 2022-23
Atak Paniki
Atak Paniki

Wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie.
Atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę.
Brawurowa komedia, w której nic nie jest tym czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo.
„Atak paniki” to fabularny pełnometrażowy debiut Pawła Maślony, zdobywcy głównej nagrody za krótki metraż na festiwalu w Palm Springs ShortFest.
W rolach głównych zobaczymy uznanych aktorów: Artura Żmijewskiego, Dorotę Segdę, Magdalenę Popławską, Grzegorza Damięckiego oraz Nicolasa Bro.
„Atak paniki” to czarna komedia ze szczyptą refleksji, na którą składa się szereg pozornie niezwiązanych ze sobą historii, dla których wspólnym mianownikiem jest tytułowy atak paniki.
„Wszystkie opisane historie są dla mnie bardzo osobiste” – mówi Paweł Maślona. „Nie dlatego, że je przeżyłem, ale dlatego, że dotykają mnie w jakiś szczególny sposób, opowiadają o moich lękach, frustracjach i obsesjach. A także wszystkim tym, co dostrzegam w życiu swoim i moich bliskich, a czasem zupełnie przypadkowych osób”.
Niezwykle ważne dla reżysera było to, aby wspomniane historie, podobnie jak w życiu, nie były jednowymiarowe, ale wnosiły komizm i refleksję. „Starałem się opowiedzieć je w sposób, który lubię najbardziej, i który jest mi najbliższy – w formie śmiesznej i strasznej, czasem groteskowej, ale i wzruszającej jednocześnie” – dodaje reżyser.
(materiały dystrybutora)
......................................................................................................................
Już 9 lipca rusza Tauron Samochodowe Kino Studyjne. To wspólna inicjatywa śląskich instytucji: Stadionu Śląskiego, Instytucji Filmowej Silesia Film, a także Festiwalu Transatlantyk, którego 10. edycja odbędzie się w październiku w Katowicach. Gospodarzem wydarzenia jest Stadion Śląski. O wyjątkowy repertuar na najwyższym artystycznym poziomie zadbały połączone siły Festiwalu Transatlantyk i Silesia Film.
W kinie samochodowym Tauron pokazywane będą najciekawsze, ambitne produkcje ostatnich lat, hity poprzedniej edycji festiwalu Transatlantyk, doskonale pasujące do repertuaru znanego widzom kin Instytucji Filmowej Silesia Film.
W projekt zaangażował się również Tauron chcąc zaprezentować ambitne filmy szerszej publiczności w nietypowej aranżacji, a tym samym zaproponować mieszkańcom regionu ciekawe i bezpieczne spędzenie wakacyjnych wieczorów w towarzystwie gwiazd światowego kina.
Katowicki koncern znany jest ze wspierania lokalnych inicjatyw. Szczególnie tu na Śląsku skąd pochodzi, gdzie prowadzi swoją działalność i widzi możliwości rozwoju.
W ramach Tauron Samochodowe Kino Studyjne odbędą się pokazy 6 filmów, podzielonych na dwa cykle tematyczne. Czwartkowe wieczory odbędą się pod hasłem “Szalone historie kina” i pokazane zostaną w nich następujące filmy: “Atak paniki” (reż. Paweł Maślona), “Monos -oddział małp” (reż. Alejandro Landes), “Gangster, glina i diabeł” (reż. Won-Tae Lee). Piątki to cykl “Zbliżenia: siła kina” i seanse następujących filmów: “The Florida Project” (reż. Sean Baker), “Loveling” (reż. reż. Gustavo Pizzi) oraz “Złe wychowanie Cameron Post” (reż. reż. Desiree Akhavan). Start każdej projekcji o godzinie 21.30.
Bilety: 35 zł (za samochód)
Seanse odbywać się będą na parkingu P3 Stadionu Śląskiego.
Dojazd do bramy nr 1 B od strony Karolinki.
Partnerem tytularnym wydarzenia jest Tauron Polska Energia