Podcasty

Kino do posłuchania? Jak najbardziej. Tutaj znajdziesz nasze podcasty filmowe: cykl KINO MA GŁOS, w którym twórcy młodego polskiego kina rozmawiają ze sobą o tym, co ich w kinie łączy, co dzieli i co inspiruje, co bywa ważne, a co jest najważniejsze; skierowany do najmłodszych odbiorców cykl DZIECI CZUJĄ KINO, w którym artystki Asi Mina i Miłka Majczyno zabierają dzieciaki w muzyczno-filmową podróż do świata emocji oraz cykl ROZMOWY O KINIE, w ramach którego publikujemy ciekawe rozmowy o filmach, wywiady czy miniprelekcje.

Wszystkie odcinki dostępne są na platformach Spotify oraz YouTube.


KINO MA GŁOS

Eksperymentalna formuła spotkania dwóch osobowości. Znani ze świata kina twórcy mówią tu własnym głosem, a punktem wyjścia dla ich rozmów są wspólne zainteresowania, doświadczenia, czy podobne – albo zupełnie przeciwstawne – spojrzenia na tworzenie kina czy kultury. Wśród gości podcastu m.in.: Magdalena Grzebałkowska, Urszula Antoniak, Agnieszka Smoczyńska, Tomasz Wasilewski, Olga Chajdas, Jagoda Szelc, Justyna Wasilewska i Adrian Panek.


DZIECI CZUJĄ KINO

Wspaniała przygoda pobudzająca wyobraźnię i pozwalająca lepiej zrozumieć kino. Siedem odcinków to siedem różnych emocji opisanych za pomocą autorskich aranżacji muzycznych, przykładów filmowych oraz ćwiczeń muzyczno-ruchowych, które dla dzieci (w wieku od 5 do 8 lat) przygotowały artystki Asi Mina oraz Miłka Majczyno.


ROZMOWY O KINIE

Rozmowa o Zbigniewie Cybulskim, odcinek poświęcony fenomenie filmu „Rejs”, rozmowa z twórczyniami filmu „Nina”, projekt poświęcony kinu dokumentalnemu „Sztuka wyłaniania” Stowarzyszenia Przestrzeń Otwarta oraz prelekcje do spotkań Klubu Filmowego Ambasada: „Głeboka czerwień” i „Fantastyczna planeta”.