PLAN EWAKUACJI SZTUKI

PLAN EWAKUACJI SZTUKI

6 marca, 2024, godz. 17.00

Kino Kosmos, Sokolska 66, Katowice

Sesja towarzysząca programowi „Endospory. Program przetrwania dla sztuki” realizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach przy wsparciu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Jak odszkolnić edukację artystyczną i odmuzealnić sztukę? Czy sztuka może być narzędziem społecznej i politycznej zmiany? Propozycja ta opiera się na wyobrażeniu sobie „ewakuacji” sztuki poza dotychczasowe konwencje, definicje i przyzwyczajenia.

W sesji biorą udział:  RAFAŁ MILACH, który przedstawi Archiwum Protestów Publicznych,  MAGDA SZPECHT, która wybrała drogę aktywistycznej Cyber Elfki, YULIA KRIVICH opowie o inicjatywie pomocowej i think tanku SDK Słonecznik, a MARTA LISOK, JOLANTA JASTRZĄB i DOMINIK RITSZEL o swoim zaangażowaniu w program galerii Kronika w szpitalu dla nerwowo chorych. Moderować spotkanie będzie aktywistka społeczna, Anna Pięta.

Zaprezentowany zostanie także film dokumentalny „CAŁE TO PIĘKNO I KREW” o twórczości artystycznej i aktywizmie fotografki Nan Goldin.

WSTĘP BEZPŁATNY

Wydarzenie związane jest z promocją projektu „Sztuka poza sztuką. Praktyki postartystyczne w XX i XXI wieku”, który korzysta z dofinansowania o wartości 79 860,00 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG.

Więcej o projekcie: www.endospory.asp.katowice.pl

1/3