Łowca androidów. Słowa i obrazy

Łowca androidów. Słowa i obrazy

Andrzej Tuziak

Łowca androidów. Słowa i obrazy” jest z kilku względów pozycją niezbędną w biblioteczce każdego, kto fascynuje się filmem Ridleya Scotta. Nie jest to dysertacja teoretyczna, ale analiza pokazująca znaczenie takich, a nie innych decyzji scenariuszowych. Przedstawiono w niej proces powstawania scenariusza „Łowcy”, który okazuje się co najmniej tak bardzo filmowy jak sam film.

Andrzej Tuziak ukończył wydział scenariuszowy Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Publikował między innymi w „Polityce”, „Dialogu”, „Magazynie Literacko-Artystycznym”, „Regionach”, „Tak i Nie”, „Życiu Bytomskim”, „Trybunie Śląskiej”, „Miesięczniku Śląsk” i „Fantastyce” . Od roku 1990 członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, w latach 2005 – 2008 prezes katowickiego oddziału tego Stowarzyszenia. Autor książek, m.in. „Jak pisać scenariusze dla telewizji”,  „Kurs pisania scenariuszy filmowych”, „Miasta ucieczki”.  Scenarzysta „Tramwajady”, „Fali zbrodni”, „Majki”. Laureat Nagrody Literackiej im. Andrzeja Bursy , Nagroda Literacka – Książka Roku, trzykrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Do każdej zakupionej książki z serii Wydawnictwa Filmoteki Śląskiej dołączamy w prezencie zbiór wywiadów DOCąd. Rozmowy z polskimi dokumentalistami.

Wydanie: 1
Data premiery: czerwiec 2014
Format: 150 x 220 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 207
ISBN: 978-83-938848-0-3

Cena: 35 zł
Do każdej zakupionej książki z serii Wydawnictwa Filmoteki Śląskiej dołączamy w prezencie zbiór wywiadów DOCąd. Rozmowy z polskimi dokumentalistami.

książka do nabycia w kasie kina Kosmos

………………………………………………………………………………

Sprzedaż wysyłkowa:

Wyślij zamówienie na adres wydawnictwo@filmotekaslaska.pl
Koszt wysyłki: 11 zł (gdy zamawiasz 1 egzemplarz); 18 zł (gdy zamawiasz 2 lub więcej egzemplarzy)
W treści podaj tytuł książki, ilość egzemplarzy oraz adres do wysyłki.

Dane do przelewu:

Nr konta: 40 1050 1214 1000 0007 0000 4641
Instytucja Filmowa Silesia-Film
ul. Górnicza 5
40-008 Katowice

Zamówienie zostanie zrealizowane po zaksięgowaniu wpłaty.

Kontakt Małgorzata Łuczak » m.luczak@filmotekaslaska.pl

………………………………………………………………………………….