Potęga emocji, czyli sport w kinie

Potęga Emocji czyli sport w filmie.

przegląd organizowany w ramach Dni Otwartych Stadionu Śląskiego.

 

Sport i sztuka – dwie wielkie namiętności pobudzające do działań poszczególnych ludzi ale i całe grupy. Dawniej były ze sobą ściśle powiązane. Wszak dzisiejsze igrzyska olimpijskie mają nawiązywać do tradycji starożytnej Grecji.

Te dwie kto wie czy nie najważniejsze dziedziny naszego życia wielu ostatnich lat są silnie związane z naszym postrzeganiem świata, jego kreowaniem a przede wszystkim odczuwaniem. Bez istnienia poszczególnego jak pisał Witkacy i bez zbiorowych reakcji te dwa zjawiska nie mogą zaistnieć. Ale i nasza egzystencja bez „ Potęgi emocji” byłaby nic nie warta.

Z okazji Dni Otwartych Stadionu Śląskiego – miejsca szczególnie bliskiego wszystkim kibicom, które przez lata było areną wielu fantastycznych widowisk sportowych i związanych z nimi emocji, Kino Kosmos prezentuje filmy o tematyce sportowej. Te, które weszły już do kanonu światowego kina oraz te trochę zapomniane a będące fantastycznym świadectwem swoich czasów.

Każdy z prezentowanych przez nas filmów to obraz sportu i związanych z nim emocjami, wyborami życiowymi. Za każdym z nich stoi ludzki wysiłek, porażki i wielkie sukcesy.

To także obrazy naszych czasów, w których sport powiązany jest często z polityką i często wszystkimi patologiami naszej cywilizacji. W sporcie jak w zwierciadle przegląda się nasza rzeczywistość a kino jest tym nośnikiem który pozwala nam  to przeżywać raz jeszcze w różnych odcieniach.

 

29.09, piątek

16:00 Gra o wszystko + Będziesz legendą człowieku

18:00 Olimpiada w Tokio

 

30.09, sobota

16:00 Rydwany ognia

19:00 PREMIERA filmu dokumentalnego „W kotle czarownic”

20:30 W kraju i za granicą  

 

1.10. niedziela

18:15 Dwóch Escobarów

20:30 Samotność długodystansowca

 

1/5
Brak nadchodzących wydarzeń dla tego cyklu