Amerykański Film Reklamowy + EUROSHORTS 2018

Amerykański Film Reklamowy + EUROSHORTS 2018

Kino Kosmos, Sala Solaris
15 grudnia 2018 godz. 20.00, ok 120 min

WSTĘP WOLNY

Jedyny w Katowicach pokaz 27 edycji zestawu najlepszych światowych filmów reklamowych, włączonych do kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku (MoMA) – The Art & Technique of the American Commercial oraz wybrane filmy z festiwalu Euroshorts 2018 Młodzi filmowcy

Projekcja z polskimi napisami. Przed projekcją wstęp reżysera Przemka Młyńczyka, wykładowcy Collegium Civitas w Warszawie.


„Amerykański Film Reklamowy 2018” – ponad godzinny zestaw filmów reklamowych wyróżnionych przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku (MoMA) – to unikalna opowieść o współczesnej Ameryce. Najwybitniejsi twórcy reklamy trafnie diagnozują przemiany społeczne oraz radości i obawy zwykłych ludzi. Na ekranie pojawiają się znani aktorzy i piosenkarze – wśród nich: Anthony Hopkins i Jay-Z. W programie znalazły się przeznaczone na rynek amerykański reklamy Tide, Samsunga, Monster.com, Wetransfer, Tile, Adidas, Nike, LA Original, Beats by Dre oraz kolejny wesoły spot marki Snickers. Jest znakomity film animowany, w formie komediowej wyjaśniający dzieciom, na czym polega pobyt w szpitalu. Dużo niezwykłej grafiki, animacji, muzyki i wyjątkowa praca z dźwiękiem.

Zestaw jest efektem konkursu Stowarzyszenia Niezależnych Producentów Reklamowych USA, gdzie reklamy oceniano w 41 kategoriach. Premiera pokazu odbyła się w czerwcu br w Nowym Jorku. Jeśli chcesz poznać prawdziwą Amerykę – zobacz ten program!

Projekcja w ramach festiwalu: Euroshorts – krótkie filmy i twórcze reklamy.

Wydarzenie ma charakter wynajmu, Kino Kosmos i Instytucja Filmowa „Silesia-Film” nie są organizatorami wydarzenia. Bilety do zakupienia bezpośrednio przed projekcją u organizatorów.