Wystawa w Galerii Przed Seansem

W Galerii „Przed Seansem” można zobaczyć wystawy plakatów i fotosów filmowych ze zbiorów Filmoteki Śląskiej, wystawy przygotowywane przez zespół Filmoteki związane z filmowym życiem Katowic oraz wystawy z innych instytucji i placówek kulturalnych w Polsce.

Tutaj nasi widzowie mogą spędzić czas w oczekiwaniu na seans filmowy, nie tylko oglądając wystawę, ale sięgając po prasę lub katalogi filmowe.

Galeria jest dostępna w godzinach otwarcia kina, wstęp wolny

SKRAWKI. Kolaże Bartłomieja Domagały.

1.04-30.04 2019

Na wystawie SKRAWKI prezentowany jest przekrój prac Bartłomieja Domagały. Wszystkie zostały stworzone analogową techniką kolażu. Pośród nich reimaginacja plakatu z materiałów udostępnionych przez Filmotekę Śląską, ilustracje do artykułu dla FUSS Magazyn, okładka płyty Katie Caulfield o tytule Tańce Ludowe, oraz inne prace.

Katie Caulfield jest zespołem muzycznym, funkcjonującym na styku trzech niekompatybilnych ze sobą osobowości, które dobrowolnie z sobą kolidują, celebrując tym samym wspólnie skonstruowany konflikt.

Tańce Ludowe to muzyka, która nie ma się podobać. Album jest owocem poszukiwań ludowości/pierwotności z którą utraciliśmy kontakt. Są to poszukiwania wewnętrzne, subiektywne, których kluczowymi elementami są strzępy wrażeń i emocji, oraz rezygnacja z wszelkich źródeł prezentujących ludowość wystylizowaną, a przez to sztuczną.

Premiera płyty miała miejsce 1 kwietnia. Można jest posłuchać w całości i za darmo na takich platformach jak YouTube czy Bandcamp.


BARTŁOMIEJ DOMAGAŁA

 Rocznik ’87. Pochodzi z Miasta Dzieci Świata – Rabki-Zdroju. Studiował kulturoznawstwo na Akademii Ignatianum. Jego prace dyplomowe (licencjacka  „Solaris Stanisława Lema i jego filmowe adaptacje”, oraz magisterska „Kicz i kamp – kino Kena Russella”) dobrze oddają zainteresowanie sztuką filmową.

Po licealnej pracy w Rabczańskim kinie „Śnieżka” i pomocy w realizacji Festiwalu Animacji Teatralnej i Filmowej FATiF w 2010, przez lata pracował jako kinooperator w Kinie Pod Baranami, choć nadal można spotkać go za kulisami festiwali filmowych odbywających się w Krakowie.  Obecnie specjalista do spraw realizacji audiowizualnej w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, stacjonujący w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Współpracuje z magazynem społeczno-kulturowym FUSS jako autor tekstów i ilustracji. Członek grupy artystycznej M37a, z którą organizuje wystawy i plenery. Były członek niesformalizowanego, nieistniejącego już, kolektywu D449, wraz z którym uczestniczył między innymi w projekcie Cracow Gallery Weekend KRAKERS.

Interesuje się przenikaniem kultur, stylów i poglądów; celowości i przypadku. Za aktywny środek wyrazu przyjmuje obecnie analogową technikę kolażu.

—————————————————————————————————————–

 

1/3