Wystawa w Galerii Przed Seansem

W Galerii „Przed Seansem” można zobaczyć wystawy plakatów i fotosów filmowych ze zbiorów Filmoteki Śląskiej, wystawy przygotowywane przez zespół Filmoteki związane z filmowym życiem Katowic oraz wystawy z innych instytucji i placówek kulturalnych w Polsce.

Tutaj nasi widzowie mogą spędzić czas w oczekiwaniu na seans filmowy, nie tylko oglądając wystawę, ale sięgając po prasę lub katalogi filmowe.

Galeria jest dostępna w godzinach otwarcia kina, wstęp wolny

Ja, Marta…  7-29 marca 2018

Wystawa towarzyszy wydarzeniu „Ja, Marta… – retrospektywa filmów Márty Mészáros”, odbywającemu się w kinie Kosmos w dniach od 7-27.03.2018 r.

Wystawa stanowi zbiór fotosów, przedstawiających ujęcia z prezentowanych filmów, zwracając uwagę na pojedyncze kadry, zatrzymane w czasie „pigułki” filmowych historii.

30 marca – 11 kwietnia 2018

Baga w Kosmosie – wystawa prac Barbary Galińskiej

Tegorocznemu Pen Show Poland będzie towarzyszyła wystawa prac Barbary Galińskiej znanej artystki kaligrafii, projektantki, która prowadzi także warsztaty kaligraficzne. Jej prace oparte są o różne rodzaje liternictwa, które tworzą dodatkowo atrakcyjne obrazy. Wszystko wykonane ręcznie, bez użycia komputerów i drukarek.

Obecne na wystawie prace będzie można także zakupić.

12 kwietnia –  24 kwietnia 2018

Wystawa plakatów Klubu Filmowego Ambasada

Z okazji 100. spotkania Klubu Filmowego Ambasada (17 kwietnia 2018) zaprezentowane zostaną wybrane plakaty towarzyszące minionym pokazom. Obecnym projektantem plakatów jest związany z Instytucją Kultury Katowice Miasto Ogrodów Rafał Włodarek, zaś obok jego prac wystawione zostaną także starsze plakaty, przekrojowo prezentujące 9-letnią działalność Klubu.