Wystawa w Galerii Przed Seansem

W Galerii „Przed Seansem” można zobaczyć wystawy plakatów i fotosów filmowych ze zbiorów Filmoteki Śląskiej, wystawy przygotowywane przez zespół Filmoteki związane z filmowym życiem Katowic oraz wystawy z innych instytucji i placówek kulturalnych w Polsce.

Tutaj nasi widzowie mogą spędzić czas w oczekiwaniu na seans filmowy, nie tylko oglądając wystawę, ale sięgając po prasę lub katalogi filmowe.

Galeria jest dostępna w godzinach otwarcia kina, wstęp dla osób, które zakupiły bilet na dowolny seans. Bilet upoważnia do odwiedzenia Galerii w dniu projekcji filmu.

24.02 – 13.03.2020
Obiektywnie Śląskie – wystawa pokonkursowa
Jubileusz 10-lecia*Obiektywnie śląskie to konkurs na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku, prezentujący niezwykle oryginalne i interesujące obrazy naszego regionu. W 2019 roku świętował dziesiątą, jubileuszową edycję! Prace oceniło jury w składzie: Tadeusz Rolke, Tomek Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan i Jacek Joostberens.

Motywem przewodnim była: Śląska dusza. 15 września 2019 zakończono przyjmowanie prac. W roku 2019 na konkurs napłynęło 216 prezentacji, w tym: 188 fotoreportaży, 19 filmów, 9 fotokastów.

W Galerii „Przed Seansem” prezentujemy nagrodzone oraz wyróżnione prace.