Wystawa w Galerii Przed Seansem

W Galerii „Przed Seansem” można zobaczyć wystawy plakatów i fotosów filmowych ze zbiorów Filmoteki Śląskiej, wystawy przygotowywane przez zespół Filmoteki związane z filmowym życiem Katowic oraz wystawy z innych instytucji i placówek kulturalnych w Polsce.

Tutaj nasi widzowie mogą spędzić czas w oczekiwaniu na seans filmowy, nie tylko oglądając wystawę, ale sięgając po prasę lub katalogi filmowe.

Galeria jest dostępna w godzinach otwarcia kina, wstęp dla osób, które zakupiły bilet na dowolny seans. Bilet upoważnia do odwiedzenia Galerii w dniu projekcji filmu.

Plakatobranie vol. 2

1 – 31 sierpnia 2019

Plakatobranie to kultowe wydarzenie przyciągające rzesze miłośników kina i kolekcjonerów, chcących zdobyć plakaty swoich ulubionych filmów. Gwarantujemy, że będzie w czym wybierać! Dzielimy się z Wami najpiękniejszymi plakatami z filmów, które gościły na ekranach katowickich kin studyjnych. Znajdziecie wśród nich zarówno hollywoodzkie superprodukcje, jak i autorskie dzieła kina europejskiego. Przed Wami fascynująca podróż przez kinematografie całego świata!

Kup bilet na dowolny seans w Kinie Kosmos i wybierz plakat z archiwum Filmoteki Śląskiej.

Kolekcja plakatów będzie dostępna w godzinach otwarcia kina.

Plakatobranie to wakacyjna akcja Filmoteki Śląskiej, podczas której dzielimy się z widzami plakatami.

Instrukcja obsługi

  1. Poszukaj swojego ulubionego plakatu.
  2. Zdejmij plik plakatów z haczyka.
  3. Odepnij klamerkę i wyjmij wybrany plakat.
  4. Zwiń go w rulon i zabierz ze sobą.