RODZINA W KINIE: Operacja Mumia + quiz
RODZINA W KINIE
Filmowe popołudnie dla dzieci: seans „Na tropie!” połączony z warsztatami
FILMOWE POPOŁUDNIA DLA DZIECI
POKAZ SPECJALNY Zabij to i wyjedź z tego miasta + spotkanie z Mariuszem Wilczyńskim
Filmowe popołudnie dla dzieci: „Kochane zwierzaki”
FILMOWE POPOŁUDNIA DLA DZIECI
Paris, Texas
LEKCJE FILMOWE – czyli jak czytać kino…
Klub Filmowy Ambasada: Amator
Klub Filmowy Ambasada
Cząstki elementarne
Elementarteilchen

Adaptacja głośnej powieści Michela Houellebecqa.
Historia dwóch braci staje się tłem dla druzgocącej krytyki współczesnej kultury, rewolucji seksualnej, francuskiego pokolenia '68.
Losy dwójki bohaterów , a także otaczających ich osób na przestrzeni całego ich życia dają niewesołą konstatację na temat ludzkiej kondycji. Młody biolog, pracoholik oraz jego przyrodni brat, pogrążający się w kryzysie psychicznym nałogowy konsument pornografii, uosabiają dwa światy. Życie obydwu bohaterów i ich matki toczy się w świecie niezdolnym do szczęścia ani jakichkolwiek innych uczuć. Wszystko zmieni się kiedy obydwaj spotkają kobiety swojego życia. Pierwszy zakochuje się w koleżance ze szkoły , drugi spotyka na swej drodze kobietę, z którą dzieli swoje erotyczne fascynacje. Wszystko wskazuje na to, że bohaterowie odnaleźli swoją receptę na szczęście. Niestety kapryśne zrządzenie losu zaburzy błogi stan harmonii i spokoju.
Reżyser przenosi akcje powieści z Francji do Niemiec, pozwalając sobie na autorskie żarty na temat rodaków. Nie zmienia to jednak faktu że zarówno dla znawców prozy Houellebecqa, jak i tych którzy podejdą do filmu bez tej znajomości – propozycją niezwykle frapująca.
Partnerem projektu FILMOWE PSYCHO-TROPY jest Uniwersytet SWPS
prelekcja – mgr Kamil Zieliński
zakres prelekcji – Inny znaczy gorszy?
Bohater outsider | warsztat. godz. 17.00 – prowadzenie mgr Szymon Pluta
Główni bohaterowie filmu to postacie bardzo silne i wyraziste. To jednocześnie osoby z problemami emocjonalnymi, które nie do końca potrafią/chcą wpasować się w to, co społeczeństwo nazywa normami społecznymi. Mają problemy ze związkami, z rodziną, kontaktami międzyludzkimi, a często i z agresją oraz uzależnieniami. Prezentowane w trakcie spotkania fragmenty filmu na pewno skłonią do głębszej refleksji i dyskusji nad zachowaniami bohaterów.
UWAGA! Zgłoszenia na warsztaty za pomocą FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO