Dyskusja w Kosmosie

Są filmy, które domagają się rozmowy, debaty, wyjaśnień, wymiany myśli… DYSKUSJA W KOSMOSIE to cykl, podczas którego zaproszeni goście, specjaliści z różnych dziedzin, dyskutują z publicznością o ważnych obejrzanych tytułach filmowych.

NAJBLIŻSZE DYSKUSJE

4.04.2019 | 18:00 Lomo. Życie blogera

O kwestiach dotyczących „życia w Sieci” opowie przed filmem oraz dyskusję po seansie poprowadzi medioznawca dr Tomasz Bielak (Akademia Techniczno – Humanistyczna w Bielsku – Białej).

25.04.2019 | 18:00 Istota serca

Po emisji filmu odbędzie się dyskusja z dr hab. Mirosławem Pirogiem – adiunktem w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Śląskiego, który prowadzi także wykłady publiczne i warsztaty, ukazujące powiązania pomiędzy współczesną nauką a starożytnymi tradycjami mądrościowymi, takie jak Akademia Jungowska, Archetypy duchowości Wschodu i Zachodu czy Filozofia jogi.

………………………………………

ARCHIWUM DYSKUSJI

5.01.2019 „Zabawa, zabawa”, a po seansie rozmowa z psychoterapeutami z Uniwersytetu SWPS o alkoholizmie kobiet. W rozmowie udział wezmą: dr n. hum. Dominika Siewniak-Maciuszek – psycholog, pasjonatka psychologii emocji oraz Aleksandra Żyłkowska – psycholog, psychoterapeuta, seksuolog.

29.09.2018 „Czy Smarzowski rozbudzi polski antyklerykalizm…?” Dyskusja po filmie „Kler” w reż. Wojtka Smarzowskiego, w której wzięli udział: Mateusz Dąsal (dr nauk humanistycznych ze specjalizacją religioznawstwo) oraz  Jacek Grębowiec (dr hab., specjalista w zakresie teorii komunikacji, retoryki i erystyki, komunikacji międzykulturowej).

Brak nadchodzących wydarzeń dla tego cyklu