Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i wykonują takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje strony internetowej są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Rodzina w kinie: O psie, który jeździł koleją
RODZINA W KINIE
Krótka Historia Polskiego Kina: Gorączka
Krótka historia polskiego kina
Rodzina w kinie: O psie, który jeździł koleją [obowiązują zapisy na warsztaty]
RODZINA W KINIE
Warsztaty: Design thinking, a projektowanie dostępnych usług kulturalnych + seans filmu „La Singla”
III Śląska Konferencja o dostępności
Arteterapeutyczny Seans z poduchą [obowiązują zapisy]
SEANS Z PODUCHĄ
Rodzina w kinie: Mavka i strażnicy lasu
RODZINA W KINIE
Rodzina w kinie: Pamiętniki Tatusia Muminka
RODZINA W KINIE
Rodzina w kinie: Szkoła magicznych zwierząt
RODZINA W KINIE
Krótka Historia Polskiego Kina: Przypadek
Krótka historia polskiego kina
POKAZ SPECJALNY „Strzępy” i spotkanie z twórcami
Wydarzenia specjalne
Moda na Kosmos: seans „Beksa” połączony z prelekcją Karoliny Kostyry
Moda na Kosmos
Warsztaty: Jak zadbać o dostępność architektoniczną naszych instytucji + seans filmu „La Singla”
III Śląska Konferencja o dostępności
PORA DLA SENIORA: Kochanica króla Jeanne du Barry
Pora Dla Seniora
Letni koncert z Maastricht 2023. André Rieu. Miłość mieszka pośród nas
Opera & Operetka & Balet w kinie | sezon 2023-24
Jonas Kaufmann & Sonya Yoncheva & Ludovic Tézier | Gala operowo-operetkowa
Opera & Operetka & Balet w kinie | sezon 2023-24
Elektroniczne babcie
2023. ROK Z KINEM SCIENCE FICTION
Filmowe popołudnie dla dzieci: Mali sportowcy [obowiązują zapisy na warsztaty]
FILMOWE POPOŁUDNIE DLA DZIECI
100 lat Warner Bros: Oczy szeroko zamknięte
100 LAT WARNER BROS.
Wesele Figara [W.A. Mozart] retransmisja opery
Opera & Operetka & Balet w kinie | sezon 2023-24
100 lat Warner Bros: Wielki Gatsby
100 LAT WARNER BROS.
Dziadek do orzechów [P. Czajkowski] retransmisja baletu | sezon 2023-24
Opera & Operetka & Balet w kinie | sezon 2023-24
Indiana Jones i artefakt przeznaczenia (DUBBING)
Indiana Jones and the Dial of Destiny

W 1969 roku amerykański archeolog i poszukiwacz przygód Indiana Jones żyje na tle wyścigu kosmicznego. Jones zaczął mieć wątpliwości, kiedy rząd Stanów Zjednoczonych zwerbował jego byłych wrogów z czasów II wojny światowej w desperackiej próbie pokonania Związku Radzieckiego w tej rywalizacji. W podróży towarzyszy mu jego córka chrzestna, Helena. Tymczasem Voller, członek NASA i były nazista zaangażowany w program lądowania na Księżycu, pragnie uczynić świat lepszym miejscem zgodnie z jego wartościami.
Harrison Ford powraca do kultowej roli nieustraszonego archeologa w piątej części słynnej serii przygodowej. U jego boku występują: Phoebe Waller-Bridge ("Fleabag"), Antonio Banderas, John Rhys-Davies, Shaunette Renee Wilson, Thomas Kretschmann, Toby Jones, Boyd Holbrook i Mads Mikkelsen. Film wyreżyserował James Mangold ("Le Mans '66", "Logan"), za produkcję odpowiadają Kathleen Kennedy, Frank Marshall i Simon Emanuel, producentami wykonawczymi są zaś Steven Spielberg i George Lucas. John Williams, który komponował muzykę do wszystkich przygód Indy'ego począwszy od "Poszukiwaczy zaginionej Arki" w 1981 r., raz jeszcze stworzył utwory do filmu.
W repertuarze film w wersji z napisami oraz z dubbingiem, godziny podane w tym artykule dotyczą wersji z dubbingiem, godziny seansów w wersji z napisami tutaj.
Film rekomendowany dla widzów od 12 roku życia.
głosy prasy:
„Podsumowując, Indiana Jones i Tarcza Przeznaczenia to pełen akcji, wysokooktanowy superprzebojowy film, a jednocześnie piękny finałowy podbój i pożegnanie najsłynniejszego poszukiwacza przygód na świecie.”
Lex Briscuso dla Slash Film
„Akcja przypomina rozpędzony pociąg. Reżyser nie wywindował Kina Nowej Przygody, ale film gwarantuje rozrywkę w przedziale pierwszej klasy.”
Marcin Radomski, KINORozmowa
„Ostatnia randka Indy'ego z przeznaczeniem ma szalony finał, który może podzielić widzów - ale jeśli dołączysz do niego na przejażdżkę, będzie to odpowiednie pożegnanie z ulubionym złodziejem grobów kina.”
John Nugent, Empire
„Chciałbym natomiast uspokoić tych, którzy żywią obawy, że "Artefakt Przeznaczenia" to film o dziarskiej twardzielce musztrującej dziadka. Jasne, w dużej mierze to film dokładnie o tym, jednak scenariusz wydaje się świadectwem szacunku zarówno do widza, jak i do bohaterów. Podobnie jak Marion Ravenwood (Karen Allen), Helena to postać uszyta na miarę Kina Nowej, ale nie "nowszej" Przygody – trochę femme fatale z dziwaczną slapstickową energią, a trochę Han Solo z umiłowaniem do pieniędzy jako jedynej egzystencjalnej stałej. Umiejętności bohaterów są komplementarne, zderzenia światopoglądów – autentycznie zabawne, a stawka w ich relacji pozostaje wysoka. Oboje mają się od siebie czego nauczyć.
(...) Mangold pozostaje jednym z najlepszych hollywoodzkich inscenizatorów. Scenom szalonych pościgów, morskich przygód i podniebnych katastrof najbliżej do Spielbergowskiego "Tintina", co w kontekście całej serii musi być komplementem - "Tintin" to w końcu najlepszy "Indiana Jones" od czasu oryginalnej trylogii. I choć patronem wszystkich tych ucieczek po alejkach Tangieru i podziemnych szabrów w hiszpańskich grobowcach jest raczej Królik Bugs niż Jason Bourne, to całość ogląda się bez bólu zębów. Poza kilkoma momentami borowania wiertłem udarowym.
Ford wydaje się pogodzony z metryką w znacznie większym stopniu niż w ostatnim filmie o przygodach Jonesa (...). Jego ekranowi partnerzy rozsmakowują się w karykaturalnych rolach nazistów – obłąkanego naukowca Jurgena Vollera (Mads Mikkelsen) i "bondowskiego" giermka Klabera (Boyd Holbrook). Natomiast liczne nawiązania do starszych filmów na pewno ucieszą ultrasów cyklu. (...) po piętnastu latach życia ze świadomością, że ostatnim akordem tej symfonii mogło być "Królestwo Kryształowej Czaszki", nie śmiałbym prosić o więcej.”
z recenzji Michała Walkiewicza dla Filmweb