świąteczne przedsmaki

Chwilę przed Świętami Bożego Narodzenia zapraszamy wszystkich na wyjątkowe popołudnie w Kinie Kosmos, podczas którego znajdzie się okazja, aby pomóc sobie i innym.

W sobotę, 14 grudnia od godz. 16.00 w holu kina rozpocznie się świąteczny jarmark. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa wydarzeniu, podczas którego można będzie wspomóc śląskie organizacje charytatywne (wśród nich znalazła się fundacja „Iskierka”), a także lokalnych przedsiębiorców, dzięki którym będą mogli Państwo zaopatrzyć się w bożonarodzeniowe prezenty. Już dzisiaj zapraszamy na stoiska galerii „Kurka bez piórka”, księgarni „Bookiestra” oraz galerii „Misz Masz”.

Od godz. 17:00 „Galeria Przed Seansem” zamieni się w przestrzeń przyjazną maluchom. Odbędą się tam plastyczne warsztaty o pszczołach. Porozmawiamy o roli pszczół na Ziemi. Mimo zimy w ulach słychać delikatny szum, co tam się dzieje? Jak możemy pomóc spragnionej pszczole, którą spotkamy podczas wakacji? Czy wiecie, że pszczoły mają swoje ulubione kolory kwiatków? Jakie owady podszywają się pod pszczoły? Czym się różni pszczoła od osy? Wspólnie się nad tym zastanowimy,  i narysujemy kolorową łąkę dla naszych małych przyjaciółek i posłuchamy jak brzmi rój pszczół!

Z kolei późnym popołudniem, o godzinie 18.00 proponujemy kolejną odsłonę naszego nowego wydarzenia, Seansu z Poduchą, którego motywem przewodni będzie miód. Najmłodszych zapraszamy na seans filmu „Pszczółka Maja: Miodowej Igrzyska”, gdzie pod okiem opiekuna dzieci będą mogły oglądać na sali bajkę i umościć się na wygodnych poduchach.

…………………………………………………………………

godz. 17.00 Plastyczny warsztat o pszczołach dla dzieci w Galerii przed Seansem

godz. 18.00 Projekcja filmu: Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska | Sala Solaris

W tym samym czasie (godz. 18:00, Sala Nostromo) rodzice i opiekunowie będą mogli spędzić czas w sali obok, gdzie zaprezentujemy film „Kraina miodu” – laureata tegorocznej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity. „Kraina miodu” to opowieść o 50-letniej Hatidze, zajmującej się tradycyjnym pszczelarstwem z poszanowaniem fauny i flory.

Brak nadchodzących wydarzeń dla tego cyklu