Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i wykonują takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje strony internetowej są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
POKAZ SPECJALNY: Jestem Erasmusem + spotkanie
Miasto Nauki: Święta góra
FAMILIJNE SPOTKANIA ARTETERAPEUTYCZE | Filmowe popołudnie dla dzieci: Reksiowa jesień
Rodzina w kinie: Nausicaä z Doliny Wiatru
Rok z kinem Azji: Oldboy
KF AMBASADA: Rok spokojnego słońca + spotkanie z Krzysztofem Zanussim
PORA DLA SENIORA: Bulion i inne namiętności
Krótka Historia Polskiego Kina: Krzyk
Tosca – retransmisja z Opery Wrocławskiej [2024]
Filmowe popołudnie dla dzieci: Reksio i ptaki
Maryja. Matka ludzkości
Modowy Klub Filmowy: Love Story
Lekcje filmowe: Czas apokalipsy: wersja reżyserska
PORA DLA SENIORA: Bulion i inne namiętności
Krótka Historia Polskiego Kina: Konopielka
Najlepsze z najgorszych: Śmiertelne spa
KF AMBASADA: Siedmiu samurajów
Tosca – retransmisja z Opery Wrocławskiej [2024]
Złote Gody: Ziemia obiecana
Złote Gody: Emmanuelle
Lekcje filmowe: Moonage Daydream
SKOCZ DO KINA – Festiwal filmów rowerowych
Aktualny repertuar znajdziesz na Bilety24!
Staramy się przywrócić nasz repertuar tak szybko jak to tylko możliwe.
Aktualne seanse możesz znaleźć tutaj
Holding the Man
Holding the Man
Tim i John poznali się w czasach szkoły średniej. Znajomość początkującego aktora ze szkolnej grupy teatralnej i kapitana licealnej drużyny zmieniła się w głęboką relację, która przetrwała kolejne 15 lat. Ich związek przeszedł wiele trudnych chwil, związanych głównie z nietolerancją panującą w społeczeństwie.
Najtrudniejszym testem dla wspólnej przyszłości okaże się jednak diagnoza medyczna…
reż: Neil Armfield, scen: Tommy Murphy, Timothy Conigrave, obs: Ryan Corr, Sarah Snook, Francesco Ferdinandi, Craig Stott, Lee Cormie, Anthony LaPaglia, zdj: Germain McMicking, muz: Alan John, 120′, Australia 2015, dramat
18 nominacji do międzynarodowych nagród filmowych, 6 wygranych, w tym 4 dla najlepszego filmu, najlepszego scenariusza, najlepszego aktora – Ryan Corr
.....................................................
W tym roku odbywa się ósma edycja ogólnopolskiego LGBT Film Festivalu, najbogatsza ze wszystkich dotychczasowych. Jak zwykle filmy zostaną zaprezentowane również w Kinie Kosmos w Katowicach.
W Katowicach odbędzie się aż 12 projekcji łącznie 21 filmów. Organizatorzy za sugestią widzów postarali się o równiejszą reprezentację wszystkich grup zebranych we zwrocie LGBT, skutkiem czego jest różnorodny i interesujący repertuar. Najbardziej oczekiwanym tytułem jest prezentowany premierowo „Artykuł osiemnasty”, który przez ponad dwa lata powstawał wspólnym wysiłkiem społeczności LGBT i prawników, a ma być czołowym argumentem w dyskusji o równości małżeńskiej w Polsce i jej domniemanemu zakazowi w Konstytucji. Pełnometrażowy dokument zyskał rozgłos w polskich mediach dzięki, dokonanego m.in. na potrzeby filmu, coming outowi Krzysztofa Charamsy, byłego księdza katolickiego, sekretarza Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Prócz niego w filmie wypowiadają się m.in. Agnieszka Holland, prof. Lew-Starowicz, Tomasz Raczek, Jacek Denhel, Bartosz Żurawiecki czy prof. Ewa Łętowska. W ramach festiwalu premierowo pokazane zostaną również polskie dokumenty „Moje jest inne” oraz „HIV po polsku”. Również po raz pierwszy zostanie zaprezentowany blok polskich fabuł krótkometrażowych, a standardowo najlepsze shorty zagraniczne. Pokazane zostaną międzynarodowe filmy dokumentalne – w tym nagrodzone berlińskim Teddy’m i ogłoszone najlepszym dokumentem w Sundance „Kiki” (nawiązujące do kultowego „Paris is burning” i fenomenu vougingu), poświęcone karierze popularnego drag queen „Drag Becomes Him” oraz pochylający się nad seksualnym życiem osób niepełnosprawnym „Yes, We Fuck”. Wśród filmów fabularnych dramatyczne i komediowe obrazy z całego świata, m.in. głośny australijski „Holding the Man”, nagradzane armeńskie „Apricot Groves” czy indyjski „Ka Bodyscapes”. Od lat współpracujące z kinem Stowarzyszenie Tęczówka, będące głosem śląskiej społeczności LGBT, zorganizuje podczas festiwalu debatę poświęconą postawom otwartości, równouprawnieniu oraz równości małżeńskiej w Polsce.
pokazy w dniach: 11 do 19 maja
bilety w cenach: 12 zł normalny / 10 zł ulgowy
organizator festiwalu: Fundacja Filmgramm | lgbtfestival.pl
współorganizator katowickiej edycji: Stowarzyszenie Tęczówka