Edukacja w kinie Kosmos

Warsztat „Powrót do przeszłości. Nośniki analogowe" Fot.: Nadina Dobrowolska

Edukacja w kinie Kosmos

Drodzy Widzowie!
W związku z wydanym w dniu 10 marca br. przez Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego zaleceniem dotyczącym ograniczenia wydarzeń skupiających znaczną liczbę mieszkańców oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych Widzów, Dyrekcja Instytucji Filmowej Silesia Film podjęła decyzję o odwołaniu wszystkich seansów repertuarowych oraz wydarzeń w prowadzonych przez Instytucję kinach: Kinie Kosmos, Kinie Światowid, Kinoteatrze Rialto w Katowicach oraz w Kinie Bałtyk w Raciborzu i w Kinie Janosik w Żywcu do dnia 13 kwietnia br. włącznie.
Bilety na seanse i wydarzenia odbywające się do 13 kwietnia br. zakupione w formie elektronicznej zostaną automatycznie zwrócone, a środki przelane na rachunki bankowe, z których dokonano zakupu.

Bilety na seanse i wydarzenia odbywające się do 13 kwietnia br. zakupione w kasach kin można zwracać do końca kwietnia br. bezpośrednio w kasie  lub przesłać listownie na adres Instytucji Filmowej „Silesia-Film”, ul. Górnicza 5, 40-008 Katowice wraz z prośbą o zwrot zawierającą dane adresowe i rachunek bankowy,  na który należy dokonać  przelewu.

O nowych terminach wydarzeń (m.in. masterclass z Lechem Majewskim, śląska premiera filmu „Dolina Bogów”, koncerty, pokazy specjalne) będziemy informować za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych oraz stron kin i strony Filmowa.net.

 

Program edukacji filmowej w roku szkolnym 2019/2020:

  • EDUKACJA FILMOWA: POKAZY + PRELEKCJE
    (120 min) pokaz filmu pełnometrażowego + prelekcja

Każde spotkanie będzie składało się z projekcji filmu i prelekcji przed lub dyskusji po filmie. Uczestnicy otrzymają przed pokazem karty pracy do własnego uzupełniania, a nauczyciele przykładowe scenariusze lekcji w oparciu o dany film.

Grupy wiekowe mogące wziąć udział w zajęciach:

PRZEDSZKOLA (od 6 lat)
SZKOŁA PODSTAWOWA
KLASY I-III (7-9 lat)
KLASY VII-VIII (13-14 lat)
SZKOŁA PONADPODSTAWOWA (16-18 lat)

  • EDUKACJA MEDIALNA i CYFROWA: WYKŁAD + FILM

Spotkania z cyklu Edukacji Medialnej w Kinie Kosmos to propozycje, które można realizować po kolei lub wybiórczo. Spotkania podzielone są na dwie części: wykładową (60 min), prowadzoną przez medioznawcę dr Tomasza Bielaka i projekcyjną, podczas której wyświetlane są wybrane tytuły z oferty dystrybucyjnej Against Gravity. Program przeznaczony jest dla 7 i 8 klasy podstawowej oraz klas licealnych. Tematy spotkań:

1) Opowieść o kulturze algorytmów

2) Edukacja wizualna – obrazy w sieci (i nie tylko takie…)

3) Social media – modele komunikacji

4) Przestrzeń reklamowa wokół nas – dlaczego warto rozumieć reklamy?

5) Stereotypy i manipulacje medialne – jak właściwie odczytywać przekazy medialne.

Cennik: 18 zł od osoby (przy grupach 50 osobowych)
Dla mniejszych grup ceny ustalamy indywidualnie.

Pełny opis spotkań dostępny w pliku poniżej.

Edukacja medialna i cyfrowa | 296,92 KB

KONTAKT:

Małgorzata Dębniak m.debniak@kosmos.katowice.pl
tel. 502 237 674