Mediateka

Mediateka w kinie Kosmos

Mediateka jest częścią Filmoteki Śląskiej – pierwszej w Polsce filmoteki regionalnej. Głównym jej zadaniem jest gromadzenie, archiwizowanie i udostępnianie zbiorów o tematyce filmowej.

W swojej ofercie posiadamy:

  • bogaty księgozbiór (ponad 3 tys. książek)
  • kilkanaście tytułów najważniejszych czasopism filmowych na świecie
  • filmy DVD (ponad 4 tys. filmów).

Do działu czytelniczego stale nabywamy zarówno klasyczne, archiwalne pozycje o tematyce filmowej jak i najświeższe wydawnictwa z tej dziedziny. Na szczególną uwagę zasługują kolekcjonerskie wydania biografii reżyserów i aktorów, encyklopedie i słowniki, pozycje z historii kina polskiego i światowego, książki o sztuce operatorskiej i produkcji filmowej, książki o teorii filmu i mediów, albumy dotyczące plakatów filmowych, scenariusze filmowe.

W zbiorach DVD znajdują się najważniejsze dzieła polskiej i światowej kinematografii, filmy dokumentalne, spektakle teatru telewizji, filmy animowane, kolekcje wielkich reżyserów (m.in. Ingmar Bergman, Federico Fellini, Alfred Hitchcock, Charlie Chaplin, Milos Forman, Akira Kurosawa) oraz aktorów (m.in. Greta Garbo, John Wayne, Humphrey Bogart, Marylin Monroe).

Naszym celem jest stworzenie przyjaznej przestrzeni dla widzów w każdym wieku, gdzie będą oni mogli pogłębiać swoje zainteresowanie sztuką filmową. W Mediatece doskonale można przygotować się do egzaminu, matury albo po prostu obejrzeć dobry film. 

Zbiory udostępniane są na miejscu po okazaniu dokumentu tożsamości i wniesieniu opłaty wynoszącej:

1 zł za jednorazowy wstęp lub 10 zł za prawo rocznego wstępu

Godziny otwarcia:

poniedziałek, wtorek, czwartek 16.00 – 20.00

środa, piątek 12.00 – 16.00


Kontakt i rezerwacja stanowisk:
Małgorzata Łuczak m.luczak@filmotekaslaska.pl
tel. 32 351 12 20 wew. 126

Regulamin Mediateki 2016 | 724,65 KB