Opera – Transmisje z Metropolitan Opera w Nowym Jorku

SEZON 2020-2021, część I – do 6.01.2021

PEŁNE GWIAZD SPEKTAKLE Z NOWEGO JORKU

Z powodu pandemii do końca roku Metropolitan Opera proponuje kinom powtórki przedstawień i jedną nowość – nagranie spektaklu „Holender Tułacz” z udziałem widzów podczas próby generalnej.

Zostały odwołane również wszelkie przedstawienia na żywo w 2021 roku. Tytuły powtórek w 2021 zostaną podana w terminie późniejszym.

10.10.2020 | SOB | 18:00 WAGNER | Holender Tułacz
Kampe, Skorokhodov, Portillo, Nikitin, Selig
NAGRANIE SPEKTAKLU Z UDZIAŁEM WIDZÓW, BĘDĄCEGO PRÓBĄ KAMEROWĄ PRZED ODWOŁANĄ Z POWODU PANDEMII TRANSMISJĄ Z DN. 14.03.2020

21.11.2020 | SOB | 18:00 VERDI | Trubadur | ODWOŁANE
UWAGA! W związku z rządowym czasowym zamknięciem kin (od 7.11) po ponownym otwarciu kin podamy nowy termin tego wydarzenia
Netrebko, Zajick, Lee, Hvorostovsky, Kocán
SPEKTAKL Z 2015 ROKU

12.12.2020 | SOB | 18:00 PUCCINI – Tosca | ODWOŁANE
UWAGA! W związku z rządowym czasowym zamknięciem kin (od 7.11) po ponownym otwarciu kin podamy nowy termin tego wydarzenia

Yoncheva, Grigolo, Lučić, Carfizzi
SPEKTAKL Z 2018 ROKU

6.01.2021 | ŚR  Święto Trzech Króli | 18:00 PUCCINI – Madame Butterfly | ODWOŁANE
UWAGA! W związku z rządowym czasowym zamknięciem kin (od 7.11) po ponownym otwarciu kin podamy nowy termin tego wydarzenia
Opolais, Zifchak, Alagna, Croft
SPEKTAKL Z 2016 ROKU

PRZEDSTAWIENIA Z POLSKIMI NAPISAMI
BILETY: 45 zł normalny / 40 zł ulgowy

Nowojorska Met Opera jest obecnie zamknięta z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa.

Od 16.03.2020 można oglądać bezpłatnie streaming wybranych powtórkowych spektakli operowych z cyklu Live in HD.

Według polskiego czasu – powtórki można oglądać od 01:30 aż do 00:30 następnego dnia na stronie Metropolitan Opera

Każdy link do oglądania opery jest aktywny 23 godziny.

TUTAJ znajdziesz szczegółowy program powtórek oper w internecie

Więcej informacji i kontakt z dystrybutorem cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD” w Polsce: CIKANEK FILM Sp. z o.o. | NAZYWOWKINACH.PL

Transmisje na żywo z Metropolitan Opera w Nowym Jorku

Przedsięwzięcie „The Met: Live in HD” nawiązuje do bogatej, ponad 80-letniej tradycji słynnych transmisji radiowych spektakli tego teatru. Pomysłodawcą cyklu jest dyrektor generalny Met – Peter Gelb. 30 grudnia 2006 roku po raz pierwszy popłynął w eter obraz w jakości High Definition i dźwięk w formacie Dolby Digital Surround; pokazano Zaczarowany flet Mozarta. Spektakl obejrzało wtedy 30.000 widzów zgromadzonych w 150 salach na terenie USA. Sukces kasowy i frekwencyjny sprawił, że do projektu natychmiast przyłączyły się ośrodki z całego świata.

Transmisje swoich spektakli organizują dziś także inne słynne teatry, ale to Met była prekursorem i tylko ona realizuje swoje pokazy na tak ogromną skalę.

Cyfrowy sygnał o wysokiej rozdzielczości dociera do adresata za pomocą satelity okołoziemskiego zaledwie z kilkusekundowym opóźnieniem. W Europie – mimo sześciogodzinnej różnicy czasu – przedstawienia można oglądać na żywo wieczorem, a to dlatego, że Met gra w soboty dwa spektakle: pierwszy wczesnym popołudniem, a drugi wieczorem. Transmitowany jest ten popołudniowy.

Dodatkowym atutem tych pokazów jest możliwość zajrzenia za kulisy. Kamera śledzi zmiany dekoracji, rejestruje też wywiady ze śpiewakami występującymi w danym przedstawieniu, zagląda na próby, których podczas transmisji, podobnie zresztą jak każdego innego dnia, odbywa się w teatrze kilka – tego zaś nie może zobaczyć publiczność zasiadająca na widowni Met.

Orkiestrę The Metropolitan Opera poprowadzą dyrygenci ze światowej czołówki, m.in.: Yannick Nézet-Séguin (mianowany na dyrektora muzycznego Met), Nicola Luisotti, Marco Armiliato, Sir Mark Elder i Philippe Jordan.

Od 2006 roku, dzięki transmisjom spektakli w jakości HD & DD Surround, w których nowojorska Met jest pionierem, ponad 24 milionów widzów obejrzało na żywo blisko 120 przedstawień – od klasyki po dzieła współczesne. Realizatorzy transmisji tradycyjnie już zadbają o dodatkowe atrakcje: wywiady z artystami, wizyty za kulisami, w pracowniach teatralnych czy na próbach do kolejnych spektakli. Pomysłodawcą i głównym producentem cyklu jest Peter Gelb, dyrektor generalny Met.


http://metoperafamily.org  

http://nazywowkinach.pl

PRZYDATNE INFO: opery wykonywane są w języku oryginału | przedstawienia grane są z napisami w języku polskim  | transmisje odbywają się w soboty | w kinie jest dostępna bezpłatna szatnia | Dyrekcja The Metropolitan Opera uprzejmie informuje, że obsady, realizatorzy oraz czasy trwania przedstawień mogą ulec zmianie | Podczas transmisji i retransmisji obowiązuje całkowity zakaz nagrywania obrazu i dźwięku.

Brak nadchodzących wydarzeń dla tego cyklu