Opera – Transmisje z Metropolitan Opera w Nowym Jorku

Zapraszamy miłośników opery i muzyki klasycznej na powtórki koncertów i przedstawień operowych.

18.07.2020 oraz 25.07.2020 | soboty | godz. 17:00

Retransmisja koncertu urodzinowego: André Rieu, czyli 70 lat młodości

czas trwania: 2 godz 34 min (w tym 1 przerwa 15 min)

1.08.2020 | sobota | 17:30

Don Pasquale  (G. Donizetti)  [Transmisja na żywo odbyła się 13.11.2010.]
w rolach głównych: John Del Carlo jako Don Pasquale, Anna Netrebko jako Norina, Matthew Polenzani jako Ernesto, Mariusz Kwiecień jako doktor Malatesta
dyrygent: James Levine | reżyseria: Otto Schenk
czas trwania: 2 godz 45 min (w tym 1 przerwa 20 min)

22.08.2020 | sobota | 17:30

Wesele Figara (W.A. Mozart) [Transmisja na żywo odbyła się 18.10.2014]
w rolach głównych: Ildar Abdrazakov jako Figaro, Marlis Petersen jako Zuzanna, Peter Mattei jako hrabia Almaviva, Amanda Majeski jako hrabina Almaviva, Isabel Leonard jako Cherubin, John Del Carlo jako doktor Bartolo
dyrygent: James Levine | reżyseria: Richard Eyre
czas trwania: 3 godz 30 (w tym 1 przerwa 20 min)

19.09.2020 | sobota | 17:30

Rigoletto (G. Verdi) [Transmisja na żywo odbyła się 16.02.2013]
w rolach głównych: Željko Lučić jako Rigoletto, Diana Damrau jako Gilda, Piotr Beczała jako Książę Mantui, Oksana Volkova jako Maddalena, Štefan Kocán jako Sparafucile, Maria Zifchak jako Giovanna
dyrygent: Michele Mariotti | reżyseria: Michael Mayer
czas trwania: 2 godz 40 min (w tym 1 przerwa 20 min

BILETY: 35 zł normalny / 30 zł ulgowy

Nowojorska Met Opera będzie zamknięta do końca sezonu 2019/2020, odwołane zostały wszystkie przedstawienia, również transmisje do kin, z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa.

Od 16.03.2020 Met Opera zaprasza na bezpłatny streaming powtórkowych spektakli operowych z cyklu Live in HD!

Według polskiego czasu – powtórki można oglądać od 01:30 aż do 00:30 następnego dnia na stronie Metropolitan Opera

Każdy link do oglądania opery jest aktywny 23 godziny.

TUTAJ znajdziesz szczegółowy program powtórek oper w internecie

INFORMACJA O ZWROTACH BILETÓW na transmisje operowe

Więcej informacji i kontakt z dystrybutorem cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD” w Polsce: CIKANEK FILM Sp. z o.o. | NAZYWOWKINACH.PL

Transmisje na żywo z Metropolitan Opera w Nowym Jorku

Przedsięwzięcie „The Met: Live in HD” nawiązuje do bogatej, ponad 80-letniej tradycji słynnych transmisji radiowych spektakli tego teatru. Pomysłodawcą cyklu jest dyrektor generalny Met – Peter Gelb. 30 grudnia 2006 roku po raz pierwszy popłynął w eter obraz w jakości High Definition i dźwięk w formacie Dolby Digital Surround; pokazano Zaczarowany flet Mozarta. Spektakl obejrzało wtedy 30.000 widzów zgromadzonych w 150 salach na terenie USA. Sukces kasowy i frekwencyjny sprawił, że do projektu natychmiast przyłączyły się ośrodki z całego świata.

Transmisje swoich spektakli organizują dziś także inne słynne teatry, ale to Met była prekursorem i tylko ona realizuje swoje pokazy na tak ogromną skalę.

Cyfrowy sygnał o wysokiej rozdzielczości dociera do adresata za pomocą satelity okołoziemskiego zaledwie z kilkusekundowym opóźnieniem. W Europie – mimo sześciogodzinnej różnicy czasu – przedstawienia można oglądać na żywo wieczorem, a to dlatego, że Met gra w soboty dwa spektakle: pierwszy wczesnym popołudniem, a drugi wieczorem. Transmitowany jest ten popołudniowy.

Dodatkowym atutem tych pokazów jest możliwość zajrzenia za kulisy. Kamera śledzi zmiany dekoracji, rejestruje też wywiady ze śpiewakami występującymi w danym przedstawieniu, zagląda na próby, których podczas transmisji, podobnie zresztą jak każdego innego dnia, odbywa się w teatrze kilka – tego zaś nie może zobaczyć publiczność zasiadająca na widowni Met.

Orkiestrę The Metropolitan Opera poprowadzą dyrygenci ze światowej czołówki, m.in.: Yannick Nézet-Séguin (mianowany na dyrektora muzycznego Met), Nicola Luisotti, Marco Armiliato, Sir Mark Elder i Philippe Jordan.

Od 2006 roku, dzięki transmisjom spektakli w jakości HD & DD Surround, w których nowojorska Met jest pionierem, ponad 24 milionów widzów obejrzało na żywo blisko 120 przedstawień – od klasyki po dzieła współczesne. Realizatorzy transmisji tradycyjnie już zadbają o dodatkowe atrakcje: wywiady z artystami, wizyty za kulisami, w pracowniach teatralnych czy na próbach do kolejnych spektakli. Pomysłodawcą i głównym producentem cyklu jest Peter Gelb, dyrektor generalny Met.


http://metoperafamily.org  

http://nazywowkinach.pl

PRZYDATNE INFO: opery wykonywane są w języku oryginału | przedstawienia grane są z napisami w języku polskim  | transmisje odbywają się w soboty | w kinie jest dostępna bezpłatna szatnia | Dyrekcja The Metropolitan Opera uprzejmie informuje, że obsady, realizatorzy oraz czasy trwania przedstawień mogą ulec zmianie | Podczas transmisji i retransmisji obowiązuje całkowity zakaz nagrywania obrazu i dźwięku.

Brak nadchodzących wydarzeń dla tego cyklu